Zamknij
REKLAMA

Poznaj prosty sposób na znalezienie swojej paczki

14:12, 31.10.2019 | materiały partnera

Gdzie jest paczka?

To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników usług kurierskich i pocztowych, szczególnie klienci branży e-commerce. Zamówiłeś przesyłkę w sklepie internetowym, dostałeś maila, że skompletowali i wysłali zamówienie i… No właśnie, czas dostawy do 48 godzin oznacza, że paczka może przyjść jutro, ale jak masz pecha i nadali wieczorem w czwartek, to poczekasz do przyszłego tygodnia. Że już nie wspomnę o poślizgach w okresie dużego ruchu (np. przed świętami). Tak się jednak składa, że udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie gdzie jest paczka, na którą czekam, jest bardzo proste. Każda szanująca się firma kurierska powinna oferować klientom dostęp do systemu lokalizacji paczki.

Znajdź paczkę i odetchnij

Dlaczego warto z takiego systemu korzystać? Przede wszystkim dla spokoju ducha. Jeżeli niepokoi cię los twojej przesyłki możesz zlokalizować paczkę w systemie i dowiedzieć się gdzie właściwie jest i co się z nią dzieje. Świadomość, że nie została zagubiona i za ile mniej więcej czasu możesz się jej spodziewać jest bardzo uspokajająca. Bardziej praktycznym powodem jest główna wada przesyłek kurierskich, czyli konieczność spotkania się z kurierem w określonym miejscu. Jeżeli w systemie lokalizacji paczki masz napisane, że jest w sortowni na drugim końcu kraju, to możesz spokojnie wyskoczyć do sklepu po fajki. Z drugiej strony jeżeli została już wydana kurierowi, to lepiej żebyś był tam gdzie ją dostarczy. Jeżeli zamówiłeś przesyłkę pobraniową - wiesz, że dziś musisz mieć przy sobie kasę. Jeżeli zamówiłeś paczkę do paczkomatu albo punktu odbioru, to będziesz wiedział czy nastawiać się, że dziś w drodze powrotnej z pracy będziesz chciał po nią podejść. Po co tankować rano, skoro po południu pewnie będziesz chciał podjechać do paczkomatu na stacji benzynowej?

Znajdź paczkę na kilka sposobów

Podstawowym systemem lokalizacji paczki jest śledzenie jej na stronie operatora po numerze przesyłki. Z reguły jest to banalnie proste: wpisujesz numer w formularzu na stronie internetowej i na ekranie wyskakuje ci status przesyłki. Jeżeli często korzystasz z usług firmy kurierskiej, która oferuje możliwość założenia konta w systemie to warto to zrobić. Wtedy oszczędzasz sobie konieczności wpisywanie 12-cyfrowego numeru przesyłki. Na swoim koncie w systemie powinna być lista wszystkich przesyłek, które nadałeś lub na które czekasz. Wybierasz paczkę z listy i już wszystko wiesz. Niektórzy operatorzy oferują też dostęp do dedykowanej aplikacji na telefony komórkowe i tablety. Po zainstalowaniu aplikacji i rejestracji w systemie będziesz mieć dostęp do listy przesyłek, których status możesz w każdej chwili sprawdzić. W przypadku aplikacji InPostu możesz sprawdzić status przesyłki nawet bez rejestracji wpisując jej numer, tak jakbyś zrobił to na stronie internetowej operatora.

 

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone