Zamknij
REKLAMA

Rolnictwo i inwestycje – skąd wziąć na to fundusze?

10:37, 11.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Nie od razu ze skromnego „pana na włościach” można stać się potężnym rolnikiem, którego plony zaopatrują wszystkie lokalne młyny i przetwórnie owoców i warzyw. Wymaga to czasu, cierpliwości i zapału do ciężkiej pracy, ale przede wszystkim – mnóstwa pieniędzy! Jak sprawić, aby z włożonych w ziemię banknotów wyrosły banknotowe drzewka? Sfinansować swoją działalność kredytem inwestycyjnym w swoje gospodarstwo!

Bez pracy nie ma kołaczy!

            Nikt nigdy nie osiągnął niczego, leżąc i marząc, jak fajnie byłoby mieć rolnicze imperium. Zyski z rolnictwa zawsze są proporcjonalne do nakładu ciężkiej pracy i pieniędzy – choć zdarza się niestety i tak, że niekorzystne warunki atmosferyczne są w stanie zepsuć wielomiesięczną pracę. Dobry rolnik będzie więc na różne sposoby starał się zapobiegać skutkom suszy czy gradobicia, wzmacniając i zabezpieczając swoje plony jak to tylko możliwe. Do tego jednak potrzebne są pieniądze, dlatego kredyty dla rolników są po prostu niezbędne, aby móc uzyskać mocne i obfite plony w przyszłości.

            Inwestycja, czyli pomnażanie zysków

            Najprostszą definicją inwestycji byłoby wkładanie pieniędzy w rozwój biznesu, aby po pewnym czasie móc uzyskiwać dużo większe przychody. W praktyce jednak nie wygląda to aż tak różowo, szczególnie w rolnictwie. Nieumiejętne prognozowanie, zbytni optymizm lub niewłaściwe lokowanie środków finansowych mogą doprowadzić do fiaska inwestycji i sprawić, że straci się nie tylko potencjalne zyski, ale również swoje oszczędności. Dlatego korzystniejsze od inwestowania własnych środków są kredyty dla rolników, udzielane na preferencyjnych warunkach. Pozwalają one wydłużyć do maksimum okres kredytowania, mają niewielkie oprocentowanie oraz dają wiele innych pobocznych korzyści, takich jak na przykład wakacje od kredytu, które znacząco odciążają budżet kredytobiorcy.

            Jaki kredyt wziąć na rozwój gospodarstwa?

            Aby móc zbierać obfite plony ze swojego pola, należy je obsiać wysokiej jakości ziarnem, doglądać i nawozić, w okresie suszy nawadniać, chronić przed szkodnikami, a gdy plony dojrzeją – szybko je zebrać i zmagazynować, aby móc z zyskiem sprzedać. Te wszystkie czynności poprzedzające sprzedaż wymagają ogromnych nakładów finansowych. Kredyty dla rolników na korzystnych warunkach mogą zdecydowanie pomóc w urzeczywistnieniu planów. Kredyty takie można zaciągnąć na bieżące potrzeby, na zakup środków rolniczych, a także maszyn. Pozwalają one utrzymać rolnictwo na obecnym poziomie lub zmodernizować je i zwiększyć zyski. W zależności od tego, jakie czynności chce się wykonać na gospodarstwie, można wziąć kredyt na maszyny lub na środki rolnicze. Również kredyty konsolidacyjne, pozwalające jednym kredytem spłacić wiele różnych zadłużeń, mogą być dobrym startem w dobrze prowadzone finanse rolnika.

            Wyjątkowo bogata oferta banków przygotowana specjalnie dla rolników pozwala uporać się ze skutkami kataklizmów, pomaga urzeczywistnić plany rozwoju gospodarstwa czy też sprostać bieżącym potrzebom rolnika. Zanim rolnik wybierze się do banku po kredyt, powinien dobrze się przygotować – podsumować swoje wpływy i wydatki, oszacować możliwości finansowe oraz przygotować przynajmniej bardzo ogólny biznesplan. Dzięki temu będzie wiedział, jaki konkretnie kredyt go interesuje i jakie są jego możliwości spłacania zobowiązań.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone