Zamknij
REKLAMA

Co powinno znaleźć się w liście motywacyjnym?

09:12, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

O ile do napisania CV wykorzystać można jakiś szablon, to w przypadku listu motywacyjnego liczy się głównie kreatywność i umiejętność zaprezentowania swojej osoby. Dlatego też przy tworzeniu tego niezwykle ważnego dokumentu raczej odrzucić trzeba wszelkie wzory i gotowce. Lepiej zastanowić się nad tym, jak stworzyć list, który zapadnie w pamięć i przekaże wszystko, co istotne przyszłym pracodawcom. Co zatem powinno się w nim znaleźć?

Twoja historia zawodowa

List motywacyjny ma mówić nie tylko o tym, co będzie, ale tez streścić Twoją ścieżkę kariery. W krótkich słowach warto zatem streścić swoją historię, opowiedzieć o wykształceniu oraz poprzednich stanowiskach. Warto przy tym wspomnieć także, dlaczego wybraliśmy akurat taką szkołę i profesje. Zbuduj na tej podstawie ciekawą opowieść, która po krótce pokaże, że za listem stoi żywy człowiek z ambicjami, marzeniami oraz pasjami.

Co motywuje Cię do pracy?

Kiedy praca jest dobrze wykonana? Gdy osoba ją wykonująca jest odpowiednio zmotywowana i widzi w niej sens. Dlatego też w kolejnej części listu warto opowiedzieć o tym, co znaczy dla nas ta praca, Najlepiej zrobić to w kreatywny oraz ciekawy sposób. Jeżeli np. najważniejsze są dla nas zarobki, to nie bójmy się o tym wspomnieć. Wyjaśnijmy jednak dlaczego chcemy zarabiać dużo – może chodzi o wymarzoną podróż dookoła świata, zapewnienie dzieciom najlepszego możliwego wykształcenia lub pragnienie kupienia klasycznego samochodu, który chcemy od podstaw wyremontować?

Opowiedz o swych dążeniach

List motywacyjny ma również pokazać nasze ambicje. Gdzie widzisz się za kilka lat? Jakie plany masz w związku ze swoją karierą? Dlaczego akurat ta praca pozwoli Ci się rozwijać. To wszystko rzeczy, które pozwolą osobom rekrutującym zrozumieć Twe prawdziwe motywacje. Każdy do czegoś dąży – być może to właśnie Ty będziesz w przyszłości idealnym kandydatem na kierownicze stanowiska. Pokaż, że masz marzenia i konsekwentnie do nich dążysz, a dana praca jest właśnie tym, co pozwoli Ci zrealizować swoje ambicje.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone