Zamknij
REKLAMA

Czym jest faktoring i jakim firmom się go poleca?

08:27, 15.05.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wiele firm zmaga się z problemem niezapłaconych na czas faktur. Nie jest to ich wina, ale efektem są problemy finansowe lub duże zachwianie płynnością. Często budżet nie przewiduje takich dziur, zwłaszcza przy dużych zamówieniach, gdzie wysokie są także koszty. Dlatego rozwiązaniem jest faktoring. Czym jest i komu jest polecany?

Jak działa faktorowanie?

            Faktoring czy faktorowanie to sposób na opłacenie faktur bez udziału klienta. Chodzi o przesłanie faktur do renomowanej firmy faktoringowej, np. za pośrednictwem strony https://nfg.pl/, i oczekiwanie na ewaluację sytuacji. Zwykle następuje ona bardzo szybko i jest pozytywna.

            Firma faktoringowa opłaca fakturę zgodnie z jej zapisami, a na oddanie pieniędzy czeka na wpłatę od klienta. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie traci pieniędzy, może normalnie funkcjonować, a jednocześnie nie traci dużych kwot, jak działoby się to w przypadku zwykłego kredytu czy firmowej chwilówki.

Jakie firmy mogą skorzystać?

            Dla jakich firm polecana jest usługa faktoringu? Przede wszystkim dla firm małych i średnich. To one mają najczęściej problemy z płynnością, gdy jeden klient nie będzie mógł płacić w terminie. Duże zlecenia w tych firmach stanowią duży procent ich zysku, a co za tym idzie, każde problemy w tym względzie stają się niezwykle problematyczne i kłopotliwe.

            Co więcej, z tego rodzaju rozwiązania może skorzystać niejedna firma, która ma kiepską sytuację w historii kredytowej. Nie jest to działalność bankowa, a co za tym idzie nie ma weryfikacji zdolności. W tym wypadku chodzi tylko o konkretne faktury jako zobowiązania do zapłacenia. 

Zalety faktoringu

            Faktoring, w znaczeniu dobrego faktoringu z dobrego źródła, np. ze strony https://nfg.pl/ , jest szansą na zachowanie płynności finansowej. Oprócz tego pozwala na lepsze zaplanowanie działań firmy, funkcjonowanie nieproblematyczne, skuteczne i bez zaległości w instytucjach państwowych, np. ZUS-ie czy Urzędzie Skarbowym. Opiera się on stricte o właściwą kwotę z faktury, a więc nie jest pożyczaniem więcej, niż można oddać. To korzystne wyjście z kłopotliwej sytuacji.

REKLAMA
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (7)

AdrianAdrian

0 0

Właściwie polecam każdym, które mają problemy przykładowo z utrzymaniem płynności finansowej. 20:40, 21.05.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KarinaKarina

0 0

Korzystasz może? 12:51, 26.05.2019


AdrianAdrian

0 0

Karina, ja akurat jeszcze nie, ale zastanawiam się nad tym mocno, sporo osób w moim otoczeniu się zdecydowało 10:40, 27.05.2019


Simon09Simon09

0 0

moim zdaniem nie ma co obecnie brac kredytu w banku tylko w razie problemów z płynnością w firmie decydowac się na faktoring. opcja korzystaniejsza mimo że na początku może brzmieć zagadkowo 12:42, 22.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Vik08Vik08

0 0

masz do polecenia jakąś firmę faktoringową? 11:51, 26.05.2019


Simon09Simon09

0 0

spójrz na oferte idea money a najlepiej się z nimi spotkaj. Ja nie narzekam 10:44, 27.05.2019


Anita87Anita87

0 0

Na jaki się zdecydowałeś? 11:07, 27.05.2019


REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone