Zamknij
REKLAMA

Lekki wózek spacerowy – jak wybrać odpowiedni model?

10:31, 12.04.2019 | artykuł sponsorowany

Lekki wózek spacerowy to duża wygoda dla każdego rodzica – szczególnie, jeśli mieszka on w bloku. Jak wybrać model, który spełni wszystkie oczekiwania, zarówno pod względem wagi, jak i funkcjonalności i wygody użytkowania?

Gdzie można kupić lekki wózek spacerowy w niskiej cenie?

Lekki wózek spacerowy jest nieodłącznym wyposażeniem w każdym domu, w którym jest obecne małe dziecko. To dzięki niemu można z łatwością wybrać się na spacer, do miasta czy w podróż, nawet, jeśli nie posiada się swojego samochodu. Pozwala odciążyć rodziców od konieczności trzymania dziecka na rękach, a także zapewnia dodatkową przestrzeń do trzymania toreb i zakupów dzięki dolnej materiałowej półce. Jest także wygodnym miejscem podróży dla malucha, który może z jego wnętrza swobodnie obserwować otaczający go świat – lub się zdrzemnąć, jeśli spacer się wydłuży.

Zazwyczaj za wyposażenie tego typu, które spełniałoby oczekiwania pod względem zarówno komfortu i bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności, trzeba sporo zapłacić. Na szczęście można znaleźć także alternatywę – tanie wózki spacerowe są dostępne w outlecie, czyli sklepie, w którym sprzedaje się markowe wyposażenie w stanie nowym lub używanym po znacznie niższych cenach. Warto szukać takich okazji, pozwalają bowiem na zyskanie taniego i dobrego wózka spacerowego w świetnym stanie.

Na co zwrócić uwagę, kupując małe wózki spacerowe?

Lekki wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg to wyposażenie, z którego korzysta się niemal codziennie. Spacer, wizyta u lekarza, odwiedziny u babci, wycieczka – we wszystkich tych sytuacjach większość rodziców małych dzieci skorzysta z tego typu wyposażenia, które pozwoli bezpiecznie i wygodnie przewozić malucha nawet, jeśli nie posiada się samochodu. Z tego względu warto dłużej zastanowić się nad wyborem, biorąc pod uwagę kilka ważnych aspektów, mających największy wpływ na wygodę późniejszego użytkowania. Do najważniejszych kwestii należą:

- uniwersalność – na rynku dostępne są lekkie wózki 3w1 lub 2w1, które łączą w sobie funkcję wózka głęboko-spacerowego oraz fotelika samochodowego. Dzięki temu rodzice nie muszą osobno kupować różnych modeli i dodatkowego wyposażenia – jeden zakup starczy im na kilka lat opieki nad maluszkiem, stanowiąc zarówno bezpieczny wózek dla noworodka, jak i wygodną spacerówkę dla starszego malucha.

- Możliwość składania – warto wybierać składane wózki spacerowe, np. typu parasolka – są to lekkie modele, które można z łatwością złożyć w zajmujący niewielką ilość miejsca pakunek. Nowoczesne modele umożliwiają złożenie jedną ręką, dzięki czemu można to zrobić, trzymając równocześnie dziecko. Funkcja składania umożliwia łatwe transportowanie wózka, zarówno w bagażniku samochodu, jak i w luku bagażowym pociągu czy autokaru. Model tego typu jest również łatwiejszy w przechowywaniu.

- Bezpieczeństwo dziecka – oczywiście jednym z najważniejszych aspektów jest bezpieczeństwo podróżującego malucha, dlatego warto wybrać lekki wózek, wyposażony w pasy zapinane w kilku punktach, które zabezpieczą przed ześlizgnięciem się z siedziska, np. podczas drzemki. Pomóc może także przezroczyste okienko w materiale daszka, które pozwoli sprawdzić, co u dziecka, bez konieczności zatrzymywania się co chwilę.

Ponadto, lekkie wózki spacerowe lub głęboko-spacerowe różnią się między sobą np. budową kółek, od których zależy zwrotność i łatwość prowadzenia wyposażenia, czy dodatkowymi akcesoriami, np. dolną półką na torbę, rozkładaną budkę przeciwsłoneczną czy podnóżek dla dziecka.

Lekki wózek spacerowy – niezastąpione wyposażenie przy małym dziecku

Lekki wózek spacerowy jest niezbędny – to dzięki niemu możliwe jest bezpieczne i wygodne podróżowanie z małym dzieckiem przez pierwszych kilka lat jego życia. Warto zdecydować się na uniwersalny model, który będzie przy tym wygody zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Lekkie, składane wózki są proste w przechowywaniu i transporcie, dlatego stanowią wybór wielu klientów. Warto zdecydować się na tanie, a przy tym markowe opcje, dostępne w sklepach typu outlet.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone