Zamknij
REKLAMA

Implanty zębów w Warszawie? – Rodzaje, przeciwwskazania i powikłania

12:58, 05.04.2019 | artykuł sponsorowany

Zapewne każdy z nas, pragnie posiadać piękny i zdrowy uśmiech. Faktem jest, że niestety nie każdy posiada białe i naturalne zęby. Czasami w wyniku chorób, pojawia się próchnica, a w jej następstwie tracimy zęby. Również w wyniku ciąży, często zęby się psują. Na szczęście implanty zębów to skuteczny sposób, aby radzić sobie z tym problemem.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się więcej np. jak wygląda cena implantów w Warszawie lub poznać ogólne oferty gabinetów w naszej okolicy, warto posłużyć się Internetem. Wyszukiwarki sieciowe, są w stanie podsunąć nam wiele propozycji, wpisując w nie odpowiednie frazy. Mieszkając chociażby w stolicy, wystarczy wpisać – implanty zębów Warszawa.

Rodzaje

Tak jak i w każdym mieście, tak samo i Warszawie cennik implantów zębów, będzie zależał od ich rodzaju. Najczęściej wyboru dokonuje lekarz, po przeprowadzonej konsultacji. Najbardziej popularnym typem, są implanty tytanowe. Materiał ten to gwarancja wieloletniego użytkowania, natomiast rozwiązanie to, ma też swoich przeciwników. Głównie dlatego, że bywa to dość nieestetyczna opcja. Często zdarza się, że linia dziąseł się obniża, a co za tym idzie, tytanowe części stają się widoczne.

Ciekawą alternatywą, stają się więc cyrkonowe implanty. Te uważa się za najbardziej estetyczne, gdyż materiał, jest dość mocno zbliżony wyglądem do naturalnych zębów, a dodatkowo jest odporny na ścieranie. Ponadto, doskonale wiąże się on z kostną tkanką. Nie reaguje też na wszelkie zmiany temperatury.

Dodatkowo, implant te nie ulegają reakcjom na kwaśne substancje. Nie sprawiają, że zmienia się smak jedzenia oraz są bezpieczne, ponieważ nie reagują z innymi materiałami stomatologicznymi. Cały proces wszczepiania, składa się wyłącznie z jednej fazy. Pacjent wychodzi z gabinetu wyposażony w koronę tymczasową. Zaletą jest też fakt, że na to rozwiązanie może zdecydować się praktycznie każdy. Z ich stosowania nie eliminują żadne przewlekłe choroby, alergie i inne dolegliwości. Implanty cyrkonowe, mają bardzo zbliżony kolor do naturalnej barwy zębów. Jest to metoda, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów.

Przeciwwskazania

Trzeba pamiętać, że do implantów zębowych jest sporo przeciwwskazań. Z pewnością jest to ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Sprawia bowiem ona, że gorzej goją się rany. Nowotwory także eliminują z wstawiania implantów. Najważniejszym przeciwwskazaniem, jest jednak niedokończony wzrost kości szczęki. Mogą się one rozwijać do 16-17 roku życia. Niektóre przeciwwskazania mogą wymagać konsultacji lekarskiej. Są to różnego rodzaju choroby psychiczne, wady serca, schorzenia szpiku kostnego oraz choroba Parkinsona.

Wyróżnić można też miejscowe przeciwwskazania. Są to głownie cechy szczęki, które obejmują chociażby nieodpowiednią szerokość lub wysokość. Zdarzają się takie sytuacje, że na wykonanie korony nie ma miejsca. Implantów nie można wstawiać też w miejsca, gdzie występują stany zapalne i inne urazy. Cały zabieg, powinien być poprzedzony badaniami RTG i tomografią. Lekarz dzięki temu, będzie mógł ocenić ilość i jakość kości oraz stan sąsiadujących zębów.

Powikłania

Implant, to jak wiadomo ciało obce, dlatego w każdym wypadku może zostać odrzucony. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Dużo zależy od przygotowania pacjenta. Prawidłowe wszczepienie, stanowczo zmniejsza ryzyko odrzucenia. Najczęściej pojawiającym się skutkiem zabiegu, jest dość nieprzyjemna opuchlizna i zasinienie tkanek oraz swojego rodzaju dyskomfort. Często po wszczepieniu implantu, lekarza zalecają przyjmowanie przeciwzapalnych i przeciwbólowych leków. Można wyróżnić kilka objawów, które powinny wzbudzić niepokój. Nie można lekceważyć gorączki, bólu gardła i ogólnego osłabienia. Niepokojące mogą być też bóle sąsiadujących zębów. To samo dotyczy powiększenia węzłów chłonnych oraz trudności z przełykaniem. W każdym wypadku, należy skontaktować się ze stomatologiem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone