Zamknij
REKLAMA

Jak psycholog prowadzi terapię psychodynamiczną?

11.57, 19.09.2022 materiał partnera
pixabay

Istnieje wiele psychoterapii, z których można skorzystać, aby naprawić swoje zdrowie psychiczne. Psycholog z Warszawy może zaproponować m.in. terapię psychodynamiczną. Na czym polega?

Psycholog z Warszawy wielu pacjentom poleca terapię psychodynamiczną

W terapii psychodynamicznej najważniejsze są relacje nawiązywane na linii terapeuta – pacjent. Jest to podstawowe narzędzie do zmian w życiu, z którego psycholog (Warszawa) korzysta. W trakcie rozmów pacjent otwiera się, opowiada o swoich trudnościach, przeżyciach, uczuciach oraz myślach związanych z najgorszymi sytuacjami w życiu. Ważne jest, aby relacje te cechowała otwartość oraz szczerość. Tylko wtedy psycholog z Warszawy będzie mógł pomóc swojemu pacjentowi.

Psycholog wraz z pacjentem razem pracują nad rozwiązaniem problemów w toku terapii. Nie ma tutaj narzucania tempa, wszystko dzieje się w swoim czasie, gdy pacjent jest gotowy, aby tak naprawdę otworzyć się przed terapeutą. Psycholog nic tutaj jednak nie sugeruje, nie doradza, jedynie słucha. Krok po kroku wydeptywana jest ścieżka do tego, aby pacjent mógł sam rozwiązać własne problemy.

Jak psycholog z Warszawy może poprowadzić terapię psychodynamiczną?

Analiza wielu obszarów, z którymi pacjent ma problemy jest podstawą w trakcie terapii psychodynamicznej. Często stosowane są jednak mechanizmy obronne, które uniemożliwiają zbudowanie prawidłowej relacji z terapeutą. Wymagana jest tutaj pełna otwartość, a wtedy osiągnięcie celu, jakim jest pełny powrót do zdrowia okaże się jak najbardziej możliwe.

W terapii psychodynamicznej wykorzystywane są przede wszystkim świeże przeżycia pacjenta, rozstrzygane są kwestie, które mogły wpłynąć na jego obecne samopoczucie. Zrozumienie sytuacji i tego, co czuje pacjent okazuje się tutaj kluczowe. Specjalista już na pierwszym spotkaniu postawi kluczową w dalszym leczeniu diagnozę.

Z jaką skutecznością psycholog z Warszawy może pomóc pacjentowi?

Terapia psychodynamiczna ma szerokie zastosowanie, może przybrać formę krótkotrwałą, jak i długotrwałą, gdy jest wymagane pomaganie pacjentowi przez dłuższy czas. Czasem kilka rozmów wystarczy, aby pacjent zobaczył światełko w tunelu i mógł uporać się skutecznie ze swoimi problemami. U niektórych jednak wieloetapowa psychoterapia jest niezbędna do osiągniecia najlepszych efektów.

Trzeba jednak mieć świadomość, że terapia psychodynamiczna jest naprawdę skuteczna, może przynieść bardzo dobre rezultaty, dlatego psycholog z Warszawy z pewnością okaże się bardzo pomocny w tego typu sytuacjach.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%