Zamknij
REKLAMA

Poznań — jedno z najważniejszych miast tras koncertowych

10:55, 08.06.2022 | materiał partnera

Wielopolska to region, w którym koncerty odbywają się przez większą część roku. Do Poznania regularnie przybywają największe gwiazdy polskiej muzyki, które są chętnie słuchane przez mieszkańców całego kraju. Bilety sprzedają się w szybkim tempie, a kolejki do sal koncertowych są pokaźnej długości. Poznań jako miasto bardzo prężnie rozwija swoje życie kulturalne i zachęca mieszkańców do korzystania z dobrodziejstw twórczości.

Czas na letnie brzmienia

Lato to czas, w którym mamy ochotę spędzać na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół i miłych okolicznościach. Jedną z takich sytuacji może być seria koncertów „Letnie Brzmienia”, które odbędą się w Parku Starego Browaru w Poznaniu. Podczas koncertów wystąpią dla nas Krzysztof Zalewski (6.08.), Monika Brodka (8.07.), Kortez (5.08.), Katarzyna Nosowska (12.08.), czy Kwiat Jabłoni (2.09.). Wakacyjny cykl koncertów odbywa się na świeżym powietrzu,aby podkreślić atmosferę pory roku.

Dla fanów mocniejszego brzmienia mamy kolejną ciekawą propozycję. W weekend 24.-25.06. odbędzie się koncert „Męskie Granie”, który odbywa się w ośmiu polskich miastach. Podczas imprezy wystąpią zarówno Ci artyści, którzy brali udział w poprzednich edycjach, jak i debiutanci. Gwarantujemy dużą dawkę muzycznych emocji oraz niezapomniane chwile spędzone w doborowym gronie.

Niezapomnianych wraże dostarczy nam również koncert polskiego artysty muzyki hip-hop Taco Hemingwaya. Koncert odbędzie się 11.06. przy Jeziorze Maltańskim. W czerwcu będziemy mogli usłyszeć również twórczość nieżującej już Amy Winehouse, której muzyka zapisała się w historii ostatniego pokolenia. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie artystki oraz jej utworów. Koncert odbędzie się 3 czerwca w klubie TAMA.

Znajdziemy również coś dla melomanów, którzy pragną usłyszeć delikatne, spokojne ballady. Do Poznania zawita Artur Rojek wraz ze swoją ostatnią płytą „Bez końca”. W ramach trasy koncertowej zostanie zagranych aż 17 występów, z czego jeden odbędzie się w Poznaniu w klubie TAMA 29 maja.

Nie możemy nie wspomnieć o cyklicznie organizowanym wydarzeniu muzycznym w KontenerART. Jest to seria koncertów JAM SESSION, podczas których usłyszymy muzykę z różnych nurtów wykonaną w oryginalnym stylu. Wystarczy wziąć ze sobą ulubiony instrument oraz grupę przyjaciół, aby doskonale bawić się tego wieczoru. Wydarzenie odbędzie się już 26 maja.

Wydarzenia teatralne

Oprócz koncertów muzycznych Poznań słynie także z występów znanych gwiazd Stand-upu oraz grup teatralnych, które wystawiają najpopularniejsze spektakle. Już 14.06. będziemy mogli zobaczyć „Szkło kontaktowe” w wykonaniu ekipy Teatru VI Piętro. Przedstawienie odbędzie się w MTP Sala Ziemi przy ul. Głogowskiej 14.

Wszyscy Polacy kochają stand-up, dlatego nie mogłoby obyć się bez niego również w Poznaniu. 7 czerwca w klubie 2 Progi odbędzie się występ Tomka Kołeckiego. Program, z którym wystąpi, nosi tytuł „Monetyzacja Porażki”. Komik ma za sobą wiele występów na scenach polskich i międzynarodowych. Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w Poznaniu można znaleźć na stronie internetowej https://rytmy.pl/wydarzenia/poznan/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%