Zamknij
REKLAMA

Weekend z kulturą: co ciekawego będzie się działo?

14:22, 15.10.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

„Te Deum” - utwór skomponowany przez wybitnego kompozytora i dyrygenta Krzysztofa Herdzina zabrzmi w trakcie piątkowego koncertu papieskiego w Filharmonii Pomorskiej. To najważniejsze ale niejedyne wydarzenie w ramach weekendowych spotkań z kulturą.

 

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy zaprasza na koncert „Te Deum pamięci św. Jana Pawła II”. Wydarzenie  odbędzie się w najbliższy piątek (16 października) w czterdziestą drugą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej i Polski Chór Kameralny pod batutą absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Krzysztofa Herdzina wykona skomponowany specjalnie na tę okazję  utwór „Te Deum”. Dzieło powstało na zamówienie marszałka Piotra Całbeckiego. Bilety na koncert dostępne na stronie filharmonii. Transmisja online z wydarzenia tutaj.

 

Od piątku do niedzieli (16-18 października) w toruńskim Teatrze Horzycy będzie można zobaczyć spektakl „Aktorzy Prowincjonalni” w reżyserii Damiana Josefa Necia. Widowisko powstało na podstawie scenariusza „Aktorów prowincjonalnych” Agnieszki Holland i Witolda Zatorskiego, filmowego wątku „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego oraz  improwizacji aktorów Teatru Horzycy. Więcej.

 

W czwartek (15 października) Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl „Hemar. Marchewka”. Historie inspirowane satyrycznymi tekstami Mariana Hemara, przeplatane piosenkami jego autorstwa, tworzą muzyczną opowieść o polityce i miłości. Więcej o toruńskim wydarzeniu tutaj.

 

Toruńska Książnica Kopernikańska w czwartek (15 października) zaprasza wszystkich zainteresowanych astronomią  i odkryciami zarejestrowanymi m.in. przy pomocy największego w Polsce radioteleskopu „Kopernik”, na wykład online Sebastiana Soberskiego. Wydarzenie dostępne na kanale społecznościowym.

 

W czwartek (15 października) Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na wykład online „Co Ci to mówi? O zaangażowanych t-shirtach, czapeczce z logiem Star-Wars i namiocie z obozu dla uchodźców, który stał się sukienką”. Wykład na temat ubioru i jego znaczenia w sferze komunikacji poprowadzi kuratorka i historyczka designu Marta Kołacz. Więcej.

 

W piątek (16 października) w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej zostanie otwarta wystawa „Helmut Newton: Lubię silne kobiety”. Wydarzenie jest związane z 28. Edycją Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE 2020. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z kolekcją ponad 200 zdjęć przedstawiających twórczość Newtona. Więcej.

 

W sobotę i niedzielę (17 i 18 października) w ramach toruńskiego 18. Międzynarodowego festiwalu filmowego Tofifest Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zaprasza na seans dwóch filmów. Pierwszego dnia przedpremierowo zostanie pokazany film „Sole”, o Lenie - Polce w siódmym miesiącu ciąży, która chce sprzedać swoje dziecko we Włoszech. „Asia”  to propozycja na niedzielny wieczór. Motywem przewodnim jest trudna relacja matki z córką i próba pojednania w czasie choroby. Więcej informacji o filmach i dostępnych biletach na stronie festiwalu.

 

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu, Książnica Kopernikańska w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA