Zamknij
REKLAMA

Konwent Marszałków debatował nad Krajowym Planem Odbudowy

12:00, 27.09.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski uczestniczy w kończących się dziś (25 września) trzydniowych obradach Konwentu Marszałków Województw, które odbywają się Zielonej Górze. Wśród głównych tematów Krajowy Plan Odbudowy, edukacja i służba zdrowia w czasach Covid-19 oraz Europejski Zielony Ład.

 

Gośćmi posiedzenia byli minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, premier niemieckiej Saksonii Michael Kretschmer i Magda de Carli z Komisji Europejskiej (wszyscy online).

 

Anna Kozińska-Bałdyga z Federacji Inicjatyw Oświatowych i Iwona Wendel z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podjęły temat edukacji i szkoły w sytuacji obostrzeń przeciwepidemicznych. Prof. Maria Gańczak z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego i prof. Marek Niezgódka z UKSW przedstawili marszałkom informacje na temat tego, jak epidemia wpływa na postawy dotyczące szczepień ochronnych i zapotrzebowanie na niecovidowe świadczenia medyczne.

 

Gospodarzem obrad jest województwo lubuskie, region z tradycją winiarską. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła członków Konwentu Marszałków na winobranie do winnicy samorządowej w Zaborze.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA