Zamknij
REKLAMA

Koncert Marszałkowski w ramach festiwalu Probaltica

12:19, 15.09.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Dzieła Emila Młynarskiego i Ludwiga van Beethovena zabrzmią w najbliższy piątek (18 września) w Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu podczas Koncertu Marszałkowskiego zorganizowanego w ramach 27. edycji Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica. Bezpłatne bilety można odebrać w kasie biletowej CKK Jordanki w godzinach 13-14.

 

Program wydarzenia związany jest z dwiema rocznicami: 150. rocznicą urodzin Emila Młynarskiego oraz 250. rocznicą urodzin Ludwiga van Beethovena. Podczas koncertu wystąpią Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka oraz niemiecki skrzypek Elias Dawid Moncado, zwycięzca ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego. Więcej pisaliśmy tutaj.

 

Festiwal Probaltica, organizowany jest od  1994 roku, a za jego główną ideę przyjęto promowanie dorobku kulturowego wszystkich państw położonych nad Morzem Bałtyckim. Wzajemne prezentowanie wytworów i dorobku kultury państw położonych w sąsiedztwie Bałtyku, ma na celu utrzymywanie wzajemnej współpracy  i jedności, a także rozpowszechnianie wiedzy o regionie. W tym roku Urząd Marszałkowski w ramach konkursu grantowego dofinansował festiwal kwotą 60 tysięcy złotych.

 

Bezpłatne wejściówki na to i inne wydarzenia organizowane w ramach festiwalu można odbierać od wtorku do soboty w godzinach 13-14 w kasie biletowej CKK Jordanki w Toruniu.

materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA