Zamknij
REKLAMA

Kulturalnie i sportowo na weekend

10:18, 07.08.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Nine Hills Festival w Chełmnie, koncert online w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, spacer tematyczny i projekcja filmu w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą. Miłośników dwóch kółek zapraszamy na bydgoski rajd z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”.

 

Dziś (7 sierpnia) rozpoczyna się Perspektywy - Nine Hills Festival w Chełmnie. To odbywający się od pięciu lat wielowymiarowy projekt artystyczny, wpisany w architektoniczną przestrzeń miasta. Podczas tegorocznej edycji dominować będą instalacje świetlne i wystawy prezentowane o różnych porach w przestrzeniach miasta. Nie zabraknie koncertów, projekcji filmowych i atrakcji dla dzieci. Program na stronie www.9hf.pl. W ubiegłym roku wydarzenie zostało wyróżnione certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej, co oznacza jej rekomendację, czyli gwarancję usług na najwyższym poziomie. Więcej w naszym materiale.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza w niedzielę (9 sierpnia) na kolejny koncert online z cyklu Wakacje z Chopiniem. Utwory fortepianowe wykona toruńska pianistka Karolina Sekuła. W programie m.in. mazurki Fryderyka Chopina, utwory Ferenca Liszta i Juliusza Zarębskiego. Podczas koncertu usłyszymy także fragmenty listów Chopina, które odczyta aktor Teatru im. Wilama Horzycy Arkadiusz Walesiak. Koncert na stronie internetowej ośrodka oraz na profilu w mediach społecznościowych.

 

W sobotę (8 sierpnia) Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu organizuje dwa wydarzenia z okazji zbliżającej się setnej rocznicy Cudu nad Wisłą. O bitwie warszawskiej i toruńskich bohaterach z 1920 roku usłyszymy podczas spaceru tematycznego. Więcej. Po południu, w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”, odbędzie się projekcja filmu niemego „Cud nad Wisłą” z 1921 roku z autorską muzyką Marcina Pukaluka, graną na żywo. Więcej.   

 

Rajd w Bydgoszczy jest ostatnim z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Więcej informacji.

 

Aby wziąć udział w rajdzie należy zarejestrować się tutaj, a następnie odebrać numer startowy i elektroniczną mapę z opisem trasy i wskazaniem miejsc, w których trzeba zrobić zdjęcia dokumentujące przejazd. Po dojechaniu do mety wystarczy zalogować się na platformie internetowej i wstawić wymagane zdjęcia. Na pierwszych 400 osób, które udokumentują swój przejazd, czekają pamiątkowe koszulki.

Numery startowe można odbierać:

od poniedziałku do piątku w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9, w pokoju numer 9, w godzinach 10-14

w soboty i niedziele w oznakowanym namiocie na placu Teatralnym w Bydgoszczy w godzinach 10-14.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA