Zamknij
REKLAMA

Nasz samorząd województwa na podium w rankingu "Wspólnoty”

10:36, 01.08.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Województwo kujawsko-pomorskie znalazło się w czołówce rankingu zamożności polskich samorządów – jako trzecie najlepsze województwo w kraju, po mazowieckim i pomorskim, przed Wielkopolską i Śląskiem. Finanse samorządów analizują co roku naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, a wyniki ich badań publikuje pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”.

- To wielki sukces naszego regionu, sukces nas wszystkich. Jak wiemy, na zamożność struktur samorządowych składają się przede wszystkim kondycja firm i sytuacja ekonomiczna mieszkańców, którzy tu mają swoje miejsce i płacą tu podatki. Myślę, że to bardzo dobra wiadomość w kontekście związanego z epidemią Covid-19 kryzysu gospodarczego, na który się przygotowujemy i którego się obawiamy. Miejsce w zestawieniu „Wspólnoty” pokazuje, że mamy dobrą pozycję wyjściową, by się przed tym kryzysem obronić. Tym bardziej, że bardzo szybko uruchomiliśmy nasz pakiet antykryzysowy ze skutecznymi narzędziami wspierania gospodarki – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Zobacz Raport antykryzysowy: będą kolejne granty dla firm

Ranking już po raz ósmy przygotowali prof. Paweł Swieniewicz i Julita Łukomska z Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej Uniwersytetu Warszawskiego, biorąc pod uwagę dochody własne samorządów (przede wszystkim wpływy z podatków dochodowych) i subwencje za ubiegły rok, z pominięciem dotacji unijnych. We wszystkich poprzednich rankingach województwo kujawsko-pomorskie sytuowało się w środku stawki, w roku ubiegłym byliśmy na ósmej pozycji (na 16 województw).

 

Ranking na wspolnota.org

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA