W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji zaprosiliśmy mieszkańców województwa do wspólnego uczczenia tego dnia i udziału w konkursach. Zachęcaliśmy m.in. do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Laureatów konkursu artystycznego poznamy w poniedziałek (1 czerwca).
Konkurs „Urodziny papieża w moim domu” adresowany był do:
- członków kół gospodyń wiejskich,
- druhów ochotniczych straży pożarnych,
- sołectw,
- członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Przypominamy, że w celu dopełnienia formalności związanych z wypłatą nagrody, laureaci powinni skontaktować się z organizatorem w ciągu 5 dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników pod numerem telefonu 56 62 15 811 lub na adres e-mail: [email protected].
Komisja konkursowa oceniała estetykę, pomysłowość, oryginalność oraz kreatywność wykonania ozdób. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wybraliśmy i nagrodziliśmy najlepsze.
W kategorii ochotniczych straży pożarnych:
I miejsce (2 000 złotych) – Ochotnicza Straż Pożarna Trzebcz Szlachecki (gmina Kijewo Królewskie)
II miejsce (1 500 złotych) – Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnem (gmina Wielgie)
III miejsce (1 000 złotych) – Ochotnicza Straż Pożarna w Zasadach (gmina Świedziebnia)
wyróżnienie (500 złotych) – Ochotnicza Straż Pożarna Stanomin (gmina Dąbrowa Biskupia)
W kategorii kół gospodyń wiejskich:
I miejsce (2 000 złotych) – Koło Gospodyń Wiejskich Młode Łanki (gmina Kcynia)
II miejsce (1 500 złotych) – Koło Gospodyń Wiejskich „GRÓDECKIE BABECZKI.PL”, Gródek (gmina Drzycim)
III miejsce (1 000 złotych) – Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie (gmina Lubicz)
wyróżnienie (500 złotych) – Koło Gospodyń Wiejskich w Sierosławiu (gmina Drzycim)
W kategorii sołectw:
I miejsce (2 000 złotych) – sołectwo Krzywogoniec (gmina Cekcyn)
II miejsce (1 500 złotych) – sołectwo Gąsawa (gmina Gąsawa)
III miejsce (1 000 złotych) – sołectwo Żabno (gmina Mogilno)
wyróżnienie (500 złotych) – sołectwo Chrostkowo (gmina Chrostkowo).
W kategorii spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych:
wyróżnienia (po 500 złotych) – Wspólnota Mieszkaniowa w Kruszwicy (gmina Kruszwica), Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pieranie (gmina Dąbrowa Biskupia), Spółdzielnia Socjalna „Spiżarnia Kujawska” (gmina Aleksandrów Kujawski).
Indywidualnie mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego wzięli udział w konkursach zorganizowanych przez lokalne i regionalne media. Nagrody finansowe w wysokości 500 złotych otrzymają wskazani przez redakcje:
Grupy Polska Press
Nowości
Piotr Sztonyk, Toruń
Alicja Jasińska, Toruń
Krzysztof Górski, Chełmno
Janina Domagalska, Toruń
Maria Michalska, Chełmża, powiat toruński
Express Bydgoski
Wojciech Sobolewski, Bydgoszcz
Katarzyna Stolarczyk, Bydgoszcz
Krystyna Bednarkiewicz, Bydgoszcz
Szymon Obuszewski, Bydgoszcz
Eryk Wódkiewicz, Bydgoszcz
Gazeta Pomorska Inowrocław
Grażyna Kicińska, Żnin
Lilianna Telus, Wierzchosławice, gmina Gniewkowo, powiat inowrocławski
Joanna Wesołowska, Sikorowo, gmina Inowrocław, powiat inowrocławski
Gazeta Pomorska Włocławek
Wioletta Krzysztoforska, Tłuchowo, powiat lipnowski
Anna Żuchowska, Ciechocinek, powiat aleksandrowski
Katarzyna Kurczewska, Michalin, gmina Waganiec, powiat aleksandrowski
Elwira Haberska, Sułkowo, gmina Lubraniec, powiat włocławski
Gazeta Pomorska Bydgoszcz
Anna Wolender, Kołaczkowo, gmina Szubin, powiat nakielski
Bożena Belicka, Dobrcz, powiat bydgoski
Gazeta Pomorska Toruń/Grudziądz
Joanna Mizera, Kijewo Królewskie, powiat chełmiński
Beata Jantoń, Brzozowo, gmina Kijewo Królewskie, powiat chełmiński
Kinga Piotrowska, Starogród, gmina Chełmno, powiat chełmiński
tygodnika CGD
Elżbieta Frączek, Krążno, gmina Golub-Dobrzyń, powiat golubsko-dobrzyński
tygodnika CWA
Jakub Kopkowski, Grudziądz
tygodników ,,Czas Chełmna” i ,,Czas Świecia”
Monika Zając, Lisewo, powiat chełmiński
Monika Nowak-Grubecka, Bajerze, gmina Kijewo Królewskie, powiat chełmiński
Radia GRA
Maria Zakrzewska, Toruń
Radia HIT
Irena Naczmańska, Włocławek
Radia Kujawy
Patrycja Miłkowska, Włocławek
Radia Nakło
Hanna Sprengel, Małocin, gmina Nakło nad Notecią, powiat nakielski
Radia PiK
Anna Duda-Nowicka, Łankowice, gmina Kcynia, powiat nakielski
Brygida Sommerfeld, Więcbork
Michał Gurzyński, Grudziądz
Radia Żnin
Jolanta Michalczyk, Godawy, gmina Gąsawa, powiat żniński
Telewizji Kablowej Toruń
Irena Depczyńska, Toruń
TVP 3 Bydgoszcz
Agnieszka Karwecka, Bydgoszcz
portalu DD Włocławek
Maria Buziewska, Modzerowo, gmina Włocławek, powiat włocławski
portalu nSwiecie.pl
Irena Mucha, Polski Konopat, gmina Świecie, powiat świecki
portalu ototorun.pl
Alina Jaworska, Toruń
portalu cmg24.pl
Wioleta Lelińska, Mogilno.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.
Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz