Zamknij
REKLAMA

Wygraj komiks o świętym Janie Pawle II

10:57, 22.05.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

W mijającym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Jan Paweł II to także jeden z bohaterów wydanej przez Urząd Marszałkowski serii komiksów, przybliżających czytelnikom wybitne postaci związane z naszym regionem. Wydawnictwo to można zdobyć w naszym konkursie internetowym.

Zadanie konkursowe brzmi: Proszę podać datę (dzień, miesiąc i rok) uroczystej sesji sejmiku województwa, podczas której Jan Paweł II został patronem województwa kujawsko-pomorskiego.

Komiksami nagrodzimy pierwszych dziesięć osób, które dziś (22 maja) od godziny 11 prześlą prawidłową odpowiedź na adres [email protected]. Laureatów o wygranej poinformujemy mailem.

Komiks „Jan Paweł II – nasz patron” opowiada o pielgrzymkach Ojca Świętego do naszego regionu. Obserwujemy je z perspektywy osób uczestniczących w wizytach papieża w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, które opowiadają o swoich wspomnieniach studentowi, piszącemu pracę magisterską. Tekst napisał Maciej Jasiński, rysunki wykonał Jacek Michalski, współpraca historyczna profesor Waldemar Rozynkowski.

Komiks „Jan Paweł II – nasz patron” znajduje się tutaj

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego powstało łącznie osiem komiksów. Bohaterami pozostałych są wybitne postaci związane z naszym regionem: Władysław Raczkiewicz, ksiądz Jerzy Popiełuszko, Edward Stachura, Jan Czochralski, Marian Rejewski i Helena Grossówna.

Komiksy dostępne są również on-line

W tym roku powstało wydawnictwo „Wolność nie umiera nigdy”, poświęcone setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski – tutaj.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA