Zamknij
REKLAMA

Chełmiński Chorus Culmensis zaśpiewał dla Papieża i uczcił setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II

12:09, 14.05.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Dwudziestu śpiewaków z chóru „Chorus Culmensis” z Chełmna pod batutą Wojciecha Błaszaka wykonało utwór „Ave Maria” Hugo Gyldmarka. Muzycy uczcili w ten sposób setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, który właśnie Matce Bożej zawierzył swoje życie.

Chór „Chorus Culmensis” powstał w 1984 roku przy parafii św. Józefa w Chełmnie. Dwukrotnie wystąpili przed papieżem,  w kwietniu 1997 roku muzycy udali się do Rzymu, gdzie zaśpiewali dla Jana Pawła II podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra. Podczas pielgrzymki Ojca Świętego w Toruniu (7 czerwca 1999 roku) chórzyści powitali papieża na Błoniach. „Chorus Culmensis” jest organizatorem cyklicznych koncertów poświęconych pamięci Jana Pawła II.

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły (18 maja) zachęcamy mieszkańców województwa do podzielenia się wspomnieniami o papieżu oraz uczczenia jubileuszu poprzez sztukę. Do środy (20 maja) czekamy na zdjęcia, filmy, prace plastyczne oraz utwory literackie i muzyczne, które wiążą się ze świętym, jego pielgrzymkami i pontyfikatem. Więcej na temat konkursu tutaj.

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA