Zamknij
REKLAMA

Gratulacje dla prof. Kowalewskiego i Centrum Onkologii

10:53, 24.02.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Gościem dzisiejszej (24 lutego) sesji sejmiku jest dyrektor marszałkowskiego Centrum Onkologii w Bydgoszczy prof. Janusz Kowalewski, który odbiera oficjalne gratulacje marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej. Szef CO zdobył tytuł Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia, a kierowana przez niego lecznica jest aktualnie najlepszym szpitalem w Polsce.

Profesor Janusz Kowalewski jest chirurgiem, mistrzem i autorytetem w swojej dziedzinie. Z centrum związany od 2000 roku, przez wiele lat kierował Oddziałem Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów, był też zastępcą dyrektora do spraw medycznych. Funkcję dyrektora ośrodka objął w 2014 roku. Kandydaturę pana profesora zgłosił do konkursu o laur Menedżera Roku marszałek Piotr Całbecki. - To Pana osobisty sukces odzwierciedlający odczucia tysięcy wdzięcznych pacjentów, którym kierowana przez Pana placówka daje nadzieję – gratulował po ogłoszeniu wyników konkursu gospodarz województwa.

Laur Menedżera Roku w medycynie dla prof. Kowalewskiego

- [Pacjenci] pragną być traktowani podmiotowo, chcą zobaczyć uśmiech na twarzy lekarza, oczekują, aby podczas wizyty lekarz zajmował się wyłącznie ich problemem – nie odbierał telefonów, nie podpisywał innych dokumentów, nie załatwiał „w przelocie” innych spraw. Takich cech należy poszukiwać u lekarza, tak należy organizować pracę w szpitalu, aby lekarz na to wszystko miał czas – mówił prof. Janusz Kowalewski kilka miesięcy temu w wywiadzie dla www.kujawsko-pomorskie.pl.

Bydgoskie Centrum Onkologii jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, współpracującym z ośrodkami naukowymi w całym świecie, wielkim specjalistycznym kombinatem leczniczym. Od lat utrzymuje się w krajowej czołówce polskich lecznic, a aktualnie – według najnowszego, tegorocznego rankingu opracowanego przez rządowe Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita” - jest najlepszą lecznicą w Polsce

Zobacz Centrum Onkologii – najlepszy szpital w kraju

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone