Zamknij
REKLAMA

Wspieramy spółki wodne

18:15, 11.07.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

Dziś (11 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy odbyło się  uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu utrzymania wód i urządzeń wodnych.  Dofinansowanie otrzymało 81 spółek wodnych  z terenu województwa,  realizujących  zadania polegające na modernizacji i konserwacji urządzeń melioracji wodnych. Kwota tegorocznego wsparcia to 1,3 mln złotych.

- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Lista tegorocznych zadań na realizację których trafiło wsparcie Urzędu Marszałkowskiego

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje ponad 200 spółek wodnych, które utrzymują sieci melioracyjne o łącznej długości około 60 tysięcy kilometrów. Tworzą je zrzeszeni rolnicy, ale także instytucje, które dbają o stan techniczny sieci melioracyjnej, w tym rowów i rurociągów, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom powodziowym i utrzymując zdolność produkcyjną pól.

 

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot: Mikołaj Kuras

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA