Zamknij
REKLAMA

Gala Nagród Marszałka 2019. Wśród wyróżnionych Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych Chełmno Dzieciom

10:09, 17.06.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę (16 czerwca) w CKK Jordanki w Toruniu odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

- Już po raz dziewiętnasty uhonorowaliśmy zasłużone osobistości i zespoły z Kujaw i Pomorza, których dokonania służą rozwojowi regionu. Promujemy w ten sposób warte naśladowania, aktywne i odważne postawy osób reprezentujących różne obszary działalności – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 

 

Miło nam poinformować, że W KATEGORII: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ DRUGIEGO CZŁOWIEKA wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i adopcyjnych „Chełmno Dzieciom” w Chełmnie – za działalność profilaktyczną, szkoleniową i pomocową na rzecz dzieci i rodzin, a w szczególności za propagowanie idei i wspieranie rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej. Nagrodę  w imieniu Stowarzyszenia odebrała Beata Byczek. Serdecznie gratulujemy tak prestiżowej nagrody.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Przyznaliśmy także nagrody za całokształt działalności oraz nagrodę specjalną dla Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu . Wśród laureatów są w sumie 24 zasłużone osoby, zespoły i instytucje, wręczono również 33 wyróżnienia.

Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi: spółka Lafarge Cement z Barcina (powiat żniński), Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Bydgoszczy, prof. dr hab. inż. Adam Gadomski z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz, Strażacka Orkiestra Dęta Miasta Kowala w powiecie włocławskim, Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka z Bydgoszczy, Szpital Powiatowy w Aleksandrowie Kujawskim, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu, wioślarski Katarzyna Zilmann (AZS UMK Toruń) i Marta Wieliczko (Klub Wioślarski Wisła Grudziądz). 

Lista nagrodzonych i wyróżnionych

Ceremonię wręczenia nagród w CKK Jordanki w Toruniu uświetnił koncert Trio Bogdana Hołowni  z udziałem Piotra Zubka. Telewizyjna relacja z uroczystości na antenie TVP Bydgoszcz w sobotę (22 czerwca) o  godz. 19:00.

Laureaci w kategorii działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci w kategoriach gospodarka i fundusze unijne, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci w kategoriach rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich oraz innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci w kategorii nauka, badania naukowe, postęp techniczny, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci w kategorii edukacja, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci w kategorii kultura, fot. Wojtek Szabelski dla UMWK-P

Laureaci w kategorii ochrona zdrowia, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci w kategorii sport, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci w kategorii ochrona środowiska naturalnego, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci nagród w kategorii budowa społeczeństwa obywatelskiego, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci nagród w kategorii promocja województwa, fot. Mikołaj Kuras

Laureaci nagród za całokształt działalności, fot. Mikołaj Kuras

Laureat nagrody specjalnej, fot. Mikołaj Kuras

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone