Zamknij
REKLAMA

Dotacje dla zdrowia

12:16, 10.06.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Samorząd województwa, kwotą stu tysięcy złotych, wsparł dziewiętnaście organizacji z regionu, zajmujących się ochroną i promocją zdrowia. Dofinansowanie pochodzi z dwóch konkursów dla ngo-sów na realizację zadań publicznych.

- Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W pierwszym z konkursów „Ochrona i promocja zdrowia” wsparcie otrzymało jedenaście organizacji, w tym, między innymi, toruński oddział fundacji Dr Clown z kampanią „Uśmiech leczy” i Chorągiew Kujawsko - Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Bydgoszcz Miasto, który zrealizuje akcję „Harcerz – ratownik”. Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek’, po raz kolejny zrealizuje zadanie „Niewidomy ale aktywny”. Dzięki marszałkowskiej dotacji ponownie odbędzie się także olimpiada dla młodzieży z regionu o zdrowym stylu życia i pierwszej pomocy.

Lista wszystkich projektów

W konkursie „Ochrona zdrowia psychicznego” dofinansowanie otrzymało osiem organizacji pozarządowych. Jeden z projektów zrealizuje Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie "Razem Możemy Więcej" w Studzienkach. Organizacja obejmie opieką psychologiczną osoby z zaburzeniami psychicznymi w okresie dojrzewania. Zadanie bezpośrednio skierowane jest do rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Zaplanowano spotkania z psychologiem, psychoterapeutą i seksuologiem. Z pomocy ma skorzystać w sumie 45 osób z powiatów: włocławskiego, wąbrzeskiego i toruńskiego. Z kolei bydgoska fundacja "O To Chodzi Edukacja Bez Granic" zrealizuje projekt „Ja wśród ludzi” i będą to warsztaty dla 20 dzieci z Zespołem Aspergera.

Lista wszystkich projektów

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone