Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny Ośrodek Zdrowia w Unisławiu - nowe zakupy

09:24, 04.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Świetna passa w unisławskim ośrodku zdrowia trwa. Pacjenci mogą korzystać z coraz nowocześniejszego sprzętu. Od września do rehabilitacji pacjentów wykorzystywany jest bardzo nowoczesny laser, który ośrodek kupił za 88 tys. zł. Wcześniej ośrodek wzbogacił się o nowy aparat USG i EKG.

Gminny Ośrodek Zdrowia w Unisławiu po uzyskaniu akceptacji Rady Społecznej zakupił nowy laser do Gabinetu Rehabilitacyjnego.

- Jest to wysokiej klasy laser wysokoenergetyczny iLUX 15 TRIAX o mocy 15W i długości fal 810 nm, 980 nm. i 1064 nm. - wyjaśnia Zbigniew Maniszewski,  kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia w Unisławiu. - Sprzęt jest produkcji włoskiej. Jak wynika z zebranych informacji do tej pory sprzedano na świecie 70 sztuk tej aparatury a w Polsce jest to jedyny laser o tych parametrach. Moc lasera jest ok 40 razy silniejsza niż używana w zwykłych laserach.  Użycie tak wysokiej mocy przy zmianie długości fal w trakcie zabiegu pozwala na znaczne przyspieszeni procesów zdrowienia, tj. działania przeciwbólowego, przeciwzapalnego i przyspieszenie regeneracji tkanek. Zakup został sfinansowany z zaoszczędzonych środków finansowych Ośrodka.

To nie jedyne tegoroczne zakupy.

W lutym tego roku GOZ w Unisławiu wzbogacił się też o nowy ultrasonograf. Jego zakup wyniósł ponad 126 tys zł, a aparat EKG 6 tys.zł. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ,,Zakup sprzętu medycznego dla Gminnego Ośrodka Zdrowia w Unisławiu",  zgodnie z którym uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 66 tys. zł. Pozostała część została sfinansowana ze środków GOZ w Unisławiu.  Nowa aparatura zastąpiła stary i zużyty już sprzęt i pozwala obecnie wykonać badania lepszej jakości jak i rozszerzyć diagnostykę badań. W przygotowaniu wniosku konkursowego pomagali pracownicy Urzędu Gminy w Unisławiu.

 

Materiał: GOK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone