Zamknij
REKLAMA

Życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze

11.46, 23.11.2022 . Aktualizacja: 11.50, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Bydgoski posterunkowy Marcin Rychczyński został odznaczony marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Otrzymał go z rąk marszałka Piotra Całbeckiego w uznaniu za uratowanie życia.

- WOPR to nie tylko patrole nad jeziorami w sezonie letnim. Ratownicy wodni wykorzystują swoje umiejętności przez cały rok. Wyszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej może uratować niejedno życie. Wszystkim tym, którzy zdecydowali się służyć społeczeństwu w potrzebie, chcę podziękować i pogratulować podjętej decyzji.

W niedzielę 23 października tego roku bydgoski posterunkowy  - wówczas szkolący się na ratownika wodnego - nie zawahał się wskoczyć do lodowatej wody i uratował 67-latkę. Wyciągnął z lodowatej Brdy tonącą, wychłodzoną kobietę i udzielił jej pierwszej pomocy przedmedycznej. W piątek (19 listopada) odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w naszym województwie, które rozpoczęło się odznaczeniem i nagrodzeniem Marcina Rychczyńskiego. Ponadto Główny Zarząd WOPR wręczył policjantowi medal za uratowanie życia tonącemu.

- Dziękuję za gratulacje, myślę że każdy z nas, ratowników postąpiłby tak samo. Warto podkreślić, że marszałkowskie projekty szkoleniowe i działania WOPR w regionie przyczyniły się do tego, że mogłem zdobyć takie umiejętności i wykorzystać je w praktyce, ratując życie kobiecie. (...) życie i zdrowie człowieka jest najważniejsze- mówił Marcin Rychczyński w czasie uroczystości. 

Nabory do marszałkowskiego kursu szkoleniowego na ratownika wodnego projektu zbliżają się ku końcowi, ale ostatnie miejsca są jeszcze dostępne. Szczegółowych informacji o terminach udzielają koordynatorzy partnerów projektu. „Ratownik wodny - nowy zawód szansą rozwoju osób defaworyzowanych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego” to projekt, który zyskał 3,5 mln złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach zadania blisko tysiąc mieszkańców województwa w wieku 18-65 lat ma szansę na zdobycie uprawnień ratownika wodnego. Więcej informacji o projekcie: I Ty możesz zostać ratownikiem wodnym!

O uroczystości podsumowującej sezon 2022 pisaliśmy tutaj: WOPR: Przyjęli niebieski krzyż i złotą kotwicę za swoje godło (dużo zdjęć)

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%