Zamknij
REKLAMA

Camerimage: zakończenie festiwalu

12.57, 21.11.2022 . Aktualizacja: 12.58, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

30. edycja festiwalu Energa Camerimage jest już tylko wspomnieniem. Święto miłośników kina zakończyło się uroczystą galą zamknięcia w sobotę 19 listopada. Za nami interesujące pokazy filmowe, spotkania z wybitnymi twórcami i warsztaty.

 

W gali zamknięcia wziął udział marszałek Piotr Całbecki, który wręczył nagrodę Sarah Greenwood, wielokrotnie nominowanej do Oscara brytyjskiej scenografce. Zwieńczeniem festiwalu była projekcja filmu w reżyserii Stevena Spielberga „Fabelmanowie”. Złotą Żabę otrzymał film „Tár” w reżyserii Todda Fielda, do którego zdjęcia wykonał Florian Hoffmeister.

 

Pełna lista tegorocznych laureatów na stronie festiwalu Energa Camerimage.

 

Festiwalowi towarzyszyła wystawa, którą nadal można zobaczyć w Centrum Sztuki Współczesnej ,,Znaki Czasu”. „Tumult w malarstwie lat 1979–1985/Made in Cologne. Mülheimer Freiheit” możemy oglądać aż do połowy kwietnia przyszłego roku. Więcej informacji na temat wystawy na stronie CSW, które jest instytucją kultury współprowadzoną przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W udział wziął Ryszard Horowitz, najbardziej rozpoznawalny na świecie polski fotografik. W siedzibie Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim i w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu oglądać można wystawę "Ryszard Horowitz. Fotokompozycje 1969-2022".

 

Wśród gości tegorocznego Energa Camerimage znaleźli się między innymi nagrodzony Oscarem brytyjski reżyser Sam Mendes, scenarzysta i reżyser z Australii Baz Luhrmann oraz aktor Andrzej Seweryn.

 

Czytaj: Camerimage po raz trzydziesty

 

Fundusze europejskie w kadrze - cztery statuetki trafiły do nas!

 

Beata Krzemińskarzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%