Zamknij
REKLAMA

niedziela, 16.06, godz. 19:00

Kinoteatr Rondo

Bilety: 10 zł

W ramach cyklu „Kultura lokalnie – Chełmnianie i ich pasje” 16 czerwca w Kinoteatr Rondo będziemy gościć Andrzeja Skupniewicza, który od początku swojej działalności pedagogicznej jest nauczycielem śpiewu. Ze swoimi podopiecznymi brał udział w ogromnej ilości konkursów i festiwali zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Założyciel Stowarzyszenia Kultury Muzycznej „Kantyczka” w Bukowcu zrzeszającego uczennice i uczniów szkół  Gminy Bukowiec gdzie w ciągu 11 lat powstały trzy zespoły:

Chór dziewczęcy Kantyczka

Zespół wokalny Con Calore (mieszany)

Zespół wokalny Come Prima (żeński)

Od 2000 roku Andrzej Skupniewicz jest również instruktorem śpiewu w Zespole Tańca Ludowego „Kundzia”. Dzięki jego zaangażowaniu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wielu festiwalach zarówno w Polsce: Kraków, Bydgoszcz, Szamotuły, Spychowo, Międzyzdroje, Myślenice, Toruń, Bielsko Biała; jak i zagranicą Węgry (2-krotnie), Bułgaria (kilkakrotnie), Włochy, Azory (Portugalia), Niemcy, Holandia, Szwecja, Białoruś (kilkakrotnie), Litwa, Rosja, Słowacja, Grecja, Czarnogóra, Francja (kilkakrotnie), Czechy, Turcja.

Wraz z zespołami ma na swoim koncie wiele osiągnięć, nagród i wyróżnień.

Jest również autorem wielu utworów z zakresu „piosenki autorskiej”. Wraz z Tomaszem Harłozińskim tworzy duet Harłoziński/Skupniewicz, biorąc udział w ogólnopolskich przeglądach piosenki autorskiej zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Duet na swoim koncie ma współpracę z krakowskim poetą Michałem Zabłockim i zrealizowany recital w Klubie Pod Jaszczurami w Krakowie.

      Andrzej Skupniewicz współpracuje także z Teatrem Agrafka jako instruktor wokalny oraz autor muzyki do spektakli m.in. „Czarno Na Białym” czy „O Rycerzu Pryszczycerzu”.

 

Z wykształcenia jest muzykiem, ukończył:

- Akademię Muzyczną W Bydgoszczy - Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu,

- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Podyplomowe Studia Wiedza o Sztuce

- Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy - Wychowanie Muzyczne.

Kinoteatr Rondo
16 czerwca 2019
godz. 19:00
Cena biletów: 10 zł

Informacje biletach: 566200179; [email protected]
http://www.kinorondo.pl/kup-bilet-online/

Materiał: ChDK

© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone