Zamknij
REKLAMA

Polecamy Warsztaty Filmowe: Ożywianie ścieżki dialogowej do filmu "Plan 9 z kosmosu"

16:53, 17.08.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Zapowiadamy kolejny filmowy weekend z Maurycym Chełmińskim i Maksymilianem Jesionkiem. Wykorzystamy gotowy film, ale to uczestnicy poprowadzą akcję filmu Warsztaty pisania, próba odpowiedzi na pytanie: czy da się nakręcić film w jeden wieczór? - to wszystko przed nami!

Przyjmujemy chętnych, młodzież, dorosłych, ciekawych branży filmowej lub szukających nowych doświadczeń.

ZAPISY: [email protected] lub 531 314 420.

3-dniowe warsztaty filmowe to coś czego w Chełmnie jeszcze nie było. Wygrzebane z domeny publicznej kultowe dzieło Ed Wooda "Plan 9 z kosmosu" pozwoli uczestniczącym w warsztacie wejść w rolę lektorki/a i ożywić na nowo zapomniane działo kultowego amerykańskiego "kina klasy B".

W piątek wspólnie obejrzymy film i podzielimy między sobą fragmenty filmu. Poznamy podstawowe techniki filmowe i odpowiemy sobie na pytanie: Po co ludzie kręcą dziwne filmy?

Sobota to spotkanie z osobami działającymi w branży filmowej. "Czy można zrobić film w jeden wieczór?"

Maks Jesionek poprowadzi ćwiczenia z pisania. Będziecie też mieć szanse opowiedzieć nam o swoich projektach filmowych i planach kreatywnych.

Niedziela to projekcja na której pewnie jeszcze nikt z Was nie był. Będziemy na żywo w trakcie seansu czytać napisy i poprowadzimy akcję filmu gdzie tylko nam się spodoba.

HARMONOGRAM:

PIATEK16.00-20.00 - Po co ludzie kręcą dziwne filmy? (seans + warsztaty)

SOBOTA12.00-14.00 i 16.00-20.00 - Czy da się zrobić film w jeden wieczór? (spotkanie i warsztaty z osobami działającymi w branży filmowej)

NIEDZIELA18.00 – 19.00 – próby i przygotowania uczestników

19.00 – PROJEKCJA SEANSU „PLAN 9 Z KOSMOSU” Z OŻYWIONĄ ŚCIEŻKĄ (finał warsztatów)

Zajęcia poprowadzi Maurycy Chełmiński, Maks Jesionek.

ZAPISY: [email protected] lub 531 314 420

Warsztaty przeznaczone dla młodzieży szkół średnich, osób myślących o studiach artystycznych lub chcących rozwijać swoją praktykę artystyczną.

Zapraszamy! Udział jest bezpłatny 

O prowadzącym:

Maurycy Chełmiński - filmowiec, dawny członek ZPiT "Pomorze". Absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. W swojej praktyce reżyserskiej skupia się na serialach. Pracował przy produkcjach fabularnych i serialowych m.in. jako 2 reżyser przy telenoweli "Korona królów". Aktualnie rozwija własny pomysł na serial pod roboczym tytułem "Siostry czasu". Miłośnik kina klasy B i kina transgresji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%