Zamknij
REKLAMA

Dodatkowe atrakcje podczas Jarmarku Jaszczurczego

17:54, 08.07.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

XXI Chełmiński Jarmark Jaszczurczy zbliża się wielkimi krokami. W tym roku mamy dla Was więcej atrakcji, niż dotychczas. Jedną z możliwości spędzenia aktywnego czasu podczas imprezy będą spacery zielarskie.

Sara Orzechowska oprowadzi nas po okolicy, znajdując jadalne i zdrowe zioła, które z powodzeniem mogą urozmaicić Waszą kuchnię. Z Sarą spotykamy się 11 lipca przed Ratuszem o godzinie 10:00 i 12:00.

Do grona jarmarcznych atrakcji włączamy uliczne gawędy - baśnie dla osób w każdym wieku.

Do świata dawnych podań zaprosi nas Szymon góralczyk - bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia odkąd zaczął opowiadać.Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu.Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach (Meksyk, Kuba, Palestyna). Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

W zakres dodatkowych wydarzeń podczas Jarmarku Jaszczurczego, wchodzi otwarcie wystawy prac Dariusza Przewięźlikowskiego.

Zarys ideiZestaw organicznych form ceramicznych w sposób symboliczny nawiązuje do zagadnień związanych z ochroną środowiska naturalnego. RYTUAŁ OCEANU powstał z inspiracji Wielką Rafą Koralową. Formy ceramiczne swym kształtem nawiązują do występujących w warunkach naturalnych żywych organizmów (ukwiałów, koralowców itp.). Obiekty ceramiczne szkliwione i angobowane w tonacjach metalicznych szarości, czerni i żelazowych czerwieni sprawiają wrażenie przemijania, ale połączenie tych barw z kolorowymi szkliwami daje nadzieję na odradzające się życie fauny i flory. Multiplikacja form tworzy zestawy zwane koloniami, ta powtarzalność sprawia wrażenie rytuału i nawiązuje do powrotu piękna życia jako oceanicznego pra początku.

Projekt realizowany w ramach programu Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami

Wypatrujcie go w sobotę!

Materiał: ChDK

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz