Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj w kościele Pallotynów koncert "Dźwięk popiołu"

09:18, 06.04.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 6 kwietnia, o godzinie 19.00 zapraszamy do Kościoła Świętego Józefa, Chełmno, ul. Dworcowa 38 na koncert "Dźwięk popiołu" w wykonaniu:Katarzyna Warno - śpiew, Bogdana Hołownię (fortepian), Roberta Murakowskiego (trąbka, flugelhorn) i Michała Jarosa(kontrabas). Wstęp wolny.

"Dźwięk popiołu" to współczesne interpretacje starodawnych pieśni wielkopostnych, pochodzących głównie z XVI i XVII wieku. Wokalistka Katarzyny Warno zaprosiła znakomitych muzyków jazzowych: Bogdana Hołownię (fortepian), Roberta Murakowskiego (trąbka, flugelhorn) i Michała Jarosa(kontrabas). Całość tworzą ascetyczne, oryginalne, współczesne aranżacje wielkopostnych pieśni sakralnych. Co roku przez 40 dni Wielkiego Postu, to spotkanie muzyczne ożywa, przybierając nowe formy dzięki wyjątkowym gościom, zapraszanym do kolejnych edycji projektu, a także nieustannie poszerzanemu repertuarowi. Program w ciągu ostatniej dekady grany był i transmitowany wielokrotnie na żywo m.in. w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, w warszawskim Teatrze Ateneum, oraz w kościołach i sanktuariach w całej Polsce.
Niespieszne, wyważone dźwięki, umiejętnie rozłożone w ciszy, ocierające się o tajemnicę Wiary, Nadziei i Miłości - dla tych, którzy mają w sobie miejsce na coś więcej niż muzyka.

Materiał: CHDK

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone