Zamknij
REKLAMA

Motorsportowe zakończenie sezonu na torze w Głażewie

11:19, 29.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

IV runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup zakończyła sezon zmagań zawodników na motocyklach pit bike. To nowa dyscyplina motorsportu, która podbija cały kraj, a najprężniej rozwija się właśnie w naszym regionie.

Zawodnicy pit bike ścigają się zarówno na torach asfaltowych, jak i w terenie. Zlokalizowany niedaleko Unisławia tor, to właśnie obiekt off-road na którym w czterech rundach, wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy w sześciu klasach: Stock 90, Stock 125, Stok 150 MX, Stock 150 PRO, Pit Ladies, Super Pit. Mini motocykle w tym roku zostały pełnoprawną dyscypliną motorsportu pod szyldem Polskiego Związku Motorowego, zatem na starcie zawodów ustawiają się zawodnicy z licencjami, minimalny wiek to osiem lat. Na torze pojawiają się także młodsi adepci motorsportu, w tzw. Jazdach pokazowych. Jest to możliwość pierwszego kontaktu z atmosferą zawodniczą, jeszcze bez rywalizacji i klasyfikacji. - Zależy nam, żeby na pit bike wsiadały jak najmłodsze dzieci- mówi Łukasz Pawlikowski, organizator zawodów. - Jak w każdym sporcie jest to ważne, jeśli dziecko ma talent, chce się rozwijać, trzeba pracować od małego. W Polsce nie mamy jeszcze wykształconych tradycji szkolenia dzieci i młodzieży w kierunku motorsportu, dlatego idealną alternatywą stały się pit bike. Małe, tanie motocykle, umożliwiające rozpoczęcie przygody z dwoma kółkami praktycznie każdemu. Najważniejsze by zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczne warunki w których mogą trenować. Cieszymy się, że widzimy ich na torze pod okiem trenerów, a nie na ulicy- tłumaczy.

Pit Bike jest początkiem dla wielu dyscyplin motorsportowych: żużla, motocrossu, czy wyścigów motocyklowych. Ale jest to również świetna propozycja na aktywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie, bo nierzadko wspólne przejażdżki realizują całe rodziny. Na torze w Głażewie funkcjonuje również wypożyczalnia pit bike, nie trzeba więc od razu inwestować w sprzęt. 

Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup to cykl zawodniczy, gdzie możemy zobaczyć już doświadczonych riderów, ale podczas ostatniej rundy, która odbyła się 28 października pojawiała się również nowa klasa: Amator, gdzie ścigali się również mniej doświadczeni zawodnicy. Łącznie w zawodach wzięło udział sześćdziesięciu czterech zawodników, a dodatkowo dwudziestka dzieci z jazd pokazowych. Dwie serie wyścigów wyłoniły zwycięzców w poszczególnych klasach.


Stock 90
1. Michał Valyavsky
2. Maksymilian Pawełczak
3. Oskar Rumiński

Stock 125

1.Piotr Kajrys
2. Mateusz Affelt
3. Oliwier Kaźmierski


Stock 150 MX
1.Cyprian Bieliński
2. Kacper Błaszak
3. Kamil Zima

 

Stock 150 PRO

1.Kacper Rabikowski
2.Paweł Szufrajda

3.Adam Rembeza
 

Pit Ladies
1. Daria Leba
2. Anna Oleśniewicz

3. Aleksandra Turno


Super Pit
1. Marcin Wójcik
2. Łukasz Majkowski
3. Mateusz Kamiński

 

Amator
1. Igor Popławski
2. Marcin Klonowski

3. Piotr Urban

 

Materiał: Beata Krzemińska

Foto: Łukasz Piecyk

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone