Zamknij
REKLAMA

Masz powyżej 29 lat i chcesz założyć firmę? Zgłoś się po dofinansowanie dla bezrobotnych

14:58, 18.03.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Starosta Powiatu Chełmińskiego informuje, o możliwości przyznania 10 osobom bezrobotnym powyżej 29 roku życia dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej na terenie województwa kujawsko - pomorskiego. Celem jest zwiększenie zatrudnienia osób powyżej 29 roku życia, znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym osób powyżej 50 roku życia, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych oraz osób o niskich kwalifikacjach.

Wysokość dofinansowania  na podjęcie działalności gospodarczej może być przyznana do wysokości 25.000,00 zł.
Beneficjentami są bezrobotni zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie (zakwalifikowani do pierwszej lub drugiej kategorii oddalenia od rynku pracy w rozumieniu art. 33 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy),  powyżej 29 roku życia w szczególności:               
osoby powyżej 50 roku życia, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne lub osoby o niskich kwalifikacjach.
Dofinansowanie jest przyznawane w ramach projektu „ Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w powiecie chełmińskim IV”, w związku z tym, o dofinansowanie mogą ubiegać się jedynie osoby bezrobotne, które do tej pory nie uczestniczyły w formach aktywizacji zawodowej (szkolenia, staże) realizowanych w ramach w/w projektu.
Druk Wniosku o dofinansowanie wraz z drukami załączników oraz „Szczegółowe informacje dla bezrobotnych powyżej 29 roku życia ubiegających się o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych
z podjęciem tej działalności” i „Kryteria przyznawania bezrobotnemu powyżej 29 roku życia dofinansowania, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na podjęcie działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem tej działalności” można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy
w Chełmnie przy ul. Świętojerskiej 1, pok. nr 7 od poniedziałku do piątku, a także na stronie:
www.chelmno.praca.gov.pl
Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie przy  ul. Świętojerskiej 1, pok. nr 8 (I piętro).
Termin składania wniosków od dnia 01.04.2019r. do dnia 05.04.2019r., do godz. 15:15.
O wynikach rozpatrzenia wniosku bezrobotni zostaną powiadomieni w terminie do 30 dni  od daty jego złożenia wraz z kompletem wymaganych dokumentów.

Zawieranie umów cywilnoprawnych z Wnioskodawcami następować będzie w terminie do dnia 28.06.2019r.

Zapraszamy!

Materiał: PUP

 

                                                                              

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone