Zamknij
REKLAMA

Nabór wniosków dotyczących ujemnych skutków suszy w uprawach ziemniaka i buraka

09:18, 03.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Burmistrz Miasta Chełmno informuje, iż na podstawie komunikatu Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach odnośnie wystąpienia warunków suszy w Polsce, w trzynastym okresie raportowania z dnia 20 września 2018 r. susza rolnicza w Gminie Miasto Chełmno objęła uprawy ziemniaka oraz buraka.

1. Rolnicy, którzy złożyli już wnioski o szacowanie szkód spowodowanych przez suszę mogą złożyć ponownie wniosek o oszacowanie szkody w uprawach ziemniaka i buraka.

W celu zgłoszenia potrzeby oszacowania przez komisję upraw ziemniaka i buraka w gospodarstwie, w którym zgłoszono już szkody wywołane przez suszę w innych uprawach należy: 

Wypełnić wniosek o oszacowanie szkód w uprawie ziemniaka i buraka, dostępny   w Urzędzie Miasta Chełmna oraz na stronie internetowej www.bip.chelmno.pl w zakładce „Informacje dla rolników” lub „Ogłoszenia”. 
Warunkiem otrzymania nowego protokołu będzie zwrot oryginału otrzymanego  wcześniej protokołu bez oszacowanych buraków i ziemniaków. 

2. Rolnicy, którzy nie składali wniosku o szacowanie szkód przez suszę mogą złożyć wniosek o oszacowanie szkody w uprawach ziemniaka i buraka. 

W celu zgłoszenia potrzeby oszacowania przez Komisję upraw ziemniaka i buraka cukrowego w gospodarstwie, w którym  nie zgłoszono wcześniej szkody wywołanej przez suszę w innych uprawach należy: 

Wypełnić wniosek o szacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym dostępny w Urzędzie Miasta Chełmna oraz na stronie internetowej www.bip.chelmno.pl w zakładce „Informacje dla rolników” lub „Ogłoszenia”. Wniosek musi być zgodny w zakresie pól uprawowych i ich powierzchni z wnioskiem o dopłaty obszarowe złożonym do ARiMR. 

Do wniosku dołączyć kopię wniosku o dopłaty obszarowe oraz klauzulę informacyjną. 

Warunkiem oszacowania szkody w powyższych uprawach jest obecność tych upraw na polu. 

Wypełnione wnioski można składać do Urzędu Miasta Chełmna, Biuro Informacji Publicznej (pokój nr 101) do dnia 10 października 2018 r. 


 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

goscgosc

0 0

Nabór wniosków dotyczących ujemnych skutków suszy w uprawach ziemniaka i buraka.
No cóż produkował sie jakiś " BURAKA", co nie lubi "ZIEMNIAKA".
15:02, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone