Zamknij
REKLAMA

42-latek z zarzutem m.in. zabójstwa komornik w Łukowie

10.13, 21.11.2022 . Aktualizacja: 10.13, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zarzuty zabójstwa komornik, usiłowania zabójstwa policjanta i pracownika kancelarii prokuratura postawiła 42-letniemu Karolowi M., który w piątek wszedł do kancelarii komorniczej w Łukowie i zaatakował nożem dwie osoby - poinformowała w poniedziałek PAP prokuratura.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka podała, że przebywający w szpitalu 42-letni Karol M. usłyszał w niedzielę pięć zarzutów, z których pierwszy dotyczy zabójstwa z zamiarem bezpośrednim 44-letniej komornik.

 

Jak ustalono, podejrzany zadał kobiecie 40 ciosów nożem w przednią i tylną część ciała powodując rany kłute m.in. klatki piersiowej, jamy brzusznej i nóg. "Doszło do krwawienia skutkującego ostrą niedokrwistością i na skutek czego pokrzywdzona zmarła" - dodała.

 

Kolejny zarzut - wskazała prokurator – dotyczy czynnej napaści i usiłowania zabójstwa policjanta, który dokonywał zatrzymania 42-latka po jego zamachu na życie komornik. "Wykonując pełny zamach prawą ręką skierował trzymany w niej nóż w kierunku klatki piersiowej pokrzywdzonego" – powiedziała Kępka.

 

Kępka poinformowała, że następny zarzut dotyczy usiłowania pozbawienia życia pracownika kancelarii, który "odepchnął go odpierając zamach na życie pokrzywdzonej". Pracownik odniósł obrażenia głowy i przedramienia.

 

Jak wskazała prokurator, Karol M. usłyszał także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, którą w trakcie ucieczki uderzył w ramię, opluł i groził pozbawieniem życia.

 

"W trakcie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się. Składał wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy" - powiedziała Kępka.

 

Poinformowała, że prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. "Czekamy na decyzję sądu" - dodała.

 

W piątek przed godz. 13 do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie wszedł 42-letni mieszkaniec powiatu i zaatakował nożem 32-letniego pracownika kancelarii, a następnie 44-letnią komornik.

 

Prokuratura podała, że mężczyzna nie był klientem tej kancelarii komorniczej, a przed napaścią był w innej kancelarii.

 

Jak informowała policja, funkcjonariusze, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, użyli wobec agresywnego nożownika broni palnej.

 

Komornik, pracownik kancelarii i nożownik zostali przewiezieni do szpitala. Życia kobiety nie udało się uratować. 42-latek z raną postrzałową przeszedł operację. Stan rannego 32-latka lekarze ocenili jako dobry.

 

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w sobotę napisał na Twitterze, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik. "Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik" - podał.

 

Krajowa Rada Komornicza poinformowała w sobotę, że w geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników, w poniedziałek oraz w dniu pogrzebu zmarłej komornik, kancelarie będą zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym (np. odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp.), a przez cały tydzień nie będą przyjmować stron postępowań. "Łączymy się myślami z Rodziną Naszej Koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Jako komornicy sądowi uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn" - napisano w komunikacie KRK.

 

Za zabójstwo grozi nawet dożywotnie więzienie.(PAP)

 

Autor: Piotr Nowak

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%