Zamknij
REKLAMA

Rozpoczynamy remont ul. Poprzecznej i Rycerskiej. Utrudnienia na drogach

13.20, 17.11.2022 . Aktualizacja: 13.22, 17.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

UWAGA! Od poniedziałku 21.11.2022 r. rozpocznie się modernizacja ul. Poprzecznej (od 22 Stycznia do Rycerskiej) oraz Rycerskiej (od Poprzecznej do Wodnej). W trakcie prac zostanie wytyczona tymczasowa organizacja ruchu pozwalająca na ominięcie tych odcinków dróg.

W ramach planowanych prac przewidziane jest: wymiana krawężników wraz z regulacją wysokości, sfrezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej, regulacja elementów infrastruktury technicznej, ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej oraz wprowadzenie elementów stałej organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają kilka tygodni. Prosimy o ostrożną jazdę!

Prace związane z ul. Wodną wystartują po zakończeniu ww. prac. Obecnie oczekujemy na dokonanie poprawek przez wykonawców wymienianych sieci infrastruktury podziemnej oraz na zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu, która zapewni przejazd przez miasto oraz dostęp do posesji w trakcie realizacji robót.

Musimy mieć jasność, że prace w ciągu ul. Wodnej to tak naprawdę budowa drogi od podstaw. Jezdnia zostanie rozebrana w całości, następnie zostanie ułożona nowa podbudowa (z kruszywa), której obecnie nie ma, ze względu na co obserwujemy liczne problemy związane np. z przenoszeniem drgań z drogi na kamienice.

Ułożenie stosownej podbudowy powinno zredukować to zjawisko. Następnie zostanie ułożona nowa nawierzchnia z kamienia. Zakres pracy jest podobny do tego, który obserwowaliśmy w narożniku ul. Dominikańskiej oraz Klasztornej (przy Klasztorze), a kilka lat temu na ul. Grudziądzkiej.

Prosimy mieć na uwadze, że ułożenie nawierzchni kamiennej to prace ręczne – brukarskie.

Prace związane z ul. Wodną zakończą się do końca maja 2023 roku. Po zakończeniu robót oddamy do użytku drogę, która posłuży przez dziesiątki lat. Uprzejmie prosimy kierowców i mieszkańców o cierpliwość oraz wyrozumiałość. Tak długi czas realizacji inwestycji w ul. Wodnej wynika przede wszystkim z bardzo złego stan infrastruktury podziemnej (konieczna była wymiana wodociągu wraz z przyłączami oraz gazociągu), stąd konieczność tak długich robót przygotowawczych, które przekładają się na długotrwały proces realizacji inwestycji.

Materiał: Urząd Miasta Chełmna

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

drdr

6 1

co im walnęło w głowę, że układają na ulicach kamień. ciekawe, kiedy powstaną koleiny 17:46, 17.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TikTik

7 3

Chętnie poznam pomysłodawcę tego projektu tu kostka tam aswalt zobaczymy jak posypie trochę śniegu kto potem kostce podjedzie. Jak nie szklane budowle to kostka tam gdzie im się podoba. 21:47, 17.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oloolo

4 1

Zieloni mówią że klimat się ociepla i śniegu nie będzie i co na to Tik. 22:30, 17.11.2022


REKLAMA
0%