Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwi rowerzyści, kierowcy z zakazem kierowania i cofniętymi uprawnieniami – to efekty kontroli drogowych w powiecie

14.33, 15.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W ciągu ostatnich 7 dni (8-14 września 2022), policjanci z Chełmna zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących rowerami, 2 kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy nie stosowali się do orzeczonego wobec nich zakazu prowadzenia pojazdów, a także kierującego z cofniętymi przez starostę uprawnieniami.

Mundurowi nakładali mandaty karne i skierowali wnioski o ukaranie do sądu za wykroczenia, ale niektórym kierowcom za popełnienie przestępstw drogowych grożą kary pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

2500 zł mandatu karnego nałożyli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lisewie na rowerzystę (42 l.), który w miniony czwartek (8 września) w Pniewitem jechał rowerem mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Dzień później (9 września), wysoki mandat nie odstraszył nietrzeźwego rowerzysty w Unisławiu przed ponowną przejażdżką po alkoholu i to już kilkanaście minut po wcześniejszej kontroli przeprowadzonej przez policjantów. 58-latek, który wydmuchał 1,4 promila najpierw otrzymał mandat karny, jednak wynikiem kolejnej kontroli był już wniosek skierowany przez mundurowych o ukaranie niereformowalnego rowerzysty w sądzie. Teraz kara finansowa będzie może być wyższa, a oprócz tego, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia w Brukach Unisławskich policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, który kierował, mając w organizmie 0,7 promila. W przypadku 59-latka zakończyło się na mandacie karnym.

Wniosek do sądu skierowali funkcjonariusze, którzy we wtorek (13 września) zatrzymali do kontroli 59-letniego mieszkańca Lisewa, który kierował jednośladem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. Nie była to pierwsza taka jazda tego mężczyzny, dlatego policjanci uznali, że sprawą powinien zająć się sąd.

Nie tylko pijani rowerzyści trafili w ręce stróżów prawa.  We wtorek (13.09), chwile po godz. 7.00 policjanci z posterunku w Unisławiu zatrzymali 26-latka, który kierował osobowym renault wbrew orzeczonego wobec niego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Tego samego przestępstwa dopuścił się 51-latek, którego kilka godzin później zatrzymała chełmińska drogówka w Cepnie. Obu mężczyznom za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna nie niższa niż 1500 zł grozi natomiast 25-letniemu kierowcy motoroweru, który prowadził swój pojazd pomimo tego, że starosta wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień.

Policjanci przypominają, że za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna w wysokości 2500 zł, a w przypadku, kiedy sprawa trafi do sądu, grzywna może wynieść nawet 30 tys. zł, a także może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów innych, niż mechaniczne. Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd to już groźba kary pozbawienia wolności do 5 lat bez względu na to, czy zakaz dotyczy pojazdów mechanicznych, czy rowerów.

Materiał: KPP Chełmno 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%