Zamknij
REKLAMA

Uszkodzony gazociąg w Lisewie przy drodze wojewódzkiej 548

11.08, 05.09.2022 . Aktualizacja: 11.29, 05.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

03.09.2022 o godz. 10:48 potrzebna była interwencja strażaków z powodu uszkodzonego gazociągu średniego ciśnienia gazu ziemnego, na skutek prac związanych z remontem drogi DW548. Gazociąg został usytuowany w odległości około 2 m od jezdni. Wyraźnie było słychać odgłos wydobywającego się gazu.

W odległości około 200 m od rozszczelnionej instalacji wyznaczono strefę. Nie było dodatkowych zagrożeń.

Podjęte działania:

- Miejsce zdarzenia zabezpieczono;

- Przy pomocy detektora gazu stwierdzono przekroczenie stężenia gazu na miejscu zdarzenia (przekroczony zakres możliwości pomiarowych urządzenia).

- Wyznaczono 300 metrową strefę zagrożenia. Ewakuowano z domów znajdujących się w strefie zagrożenia 23 osób z sąsiednich budynków,

- O ewakuacji powiadomiono Wójta Gminy Lisewo.

KDR podjął decyzję o zamknięciu drogi wojewódzkiej 548, o sytuacji powiadomiono Policję.

Dyżurny SKKP PSP powiadomił o zdarzeniu Pogotowie Gazowe. Rozstawiono kurtyny wodne. Zorganizowano zasilanie z pobliskiego hydrantu. Pracownikom wykonującym prace związane z remontem drogi nakazano opuszczenie strefy zagrożenia. Przed przyjazdem pogotowia gazowego ratownicy zlokalizowali zasuwę zamykającą dopływ gazu na uszkodzonym odcinku. Zagrożenie usunięto i przywrócono ruch na DW548. Wówczas zakończono działania.

W akcji udział wzięły dwa zastępy OSP Lisewo, 2 z OSP Lipienek oraz 2 JRG Chełmno. 

03.09.2022 o godz. 23:35 strażacy zostali wezwani do Zegartowic. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali samochód osobowy (Ford Mondeo) z uszkodzonym prawym przednim kołem. Pojazd znajdował się poza drogą na polu uprawnym. Pojazdem podróżowały dwie osoby - bez obrażeń (pod nadzorem Policji). Policja znajdowała się na miejscu. Miejsce akcji zabezpieczono. Oświetlono teren działań na czas działań prowadzonych przez Policje. Pojazd przekazano Policji. W interwencji brała udział OSP Papowo Biskupie oraz 2 zastępy JRG Chełmno.

04.09.2022 o godz. 14:28 paliły się trawy w Grubnie na nieużytkach o pow. ok.50m2 . Nie było dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Podano jeden prąd wody w natarciu na źródło pożaru. Działania prowadzono  również z użyciem tłumic i łopat. Pożar ugaszono, zakończono działania. W akcji brało udział OSP Rybieniec i 2 zastępy JRG Chełmno. 

Materiał: PSP Chełmno

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%