Zamknij
REKLAMA

"Bezpieczna Droga do Szkoły" w powiecie chełmińskim

10.02, 02.09.2022 . Aktualizacja: 10.04, 02.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jak co roku, policjanci chełmińskiej komendy prowadzą wzmożony nadzór w rejonach szkół i przejść dla pieszych, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Policjanci przypominają o prawidłowym przemieszczaniu się po drogach i zachowaniu szczególnej ostrożności, zarówno przez pieszych, jak i kierujących.

Funkcjonariusze nie będą również tolerować łamania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w rejonach placówek oświatowych.

Początek roku szkolnego to szczególny czas dla uczniów, rodziców, a także policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem dzieci zmierzających do szkół i wracających z nich do domów. Jak to często bywa, początki są trudne i trzeba się przestawić z wakacyjnej beztroski na schematyczny rozkład dnia. Zanim jednak dzieci i młodzież wdrożą się na dobre w szkolne obowiązki, a kierowcy przyzwyczają się  zwiększonego ruchu w rejonach placówek oświatowych minie trochę czasu, dlatego ważne jest, aby piesi i rowerzyści przypomnieli sobie o podstawowych zasadach poruszania się po drogach publicznych, a kierowcy zachowali wzmożoną czujność.

Właśnie w tym celu, w dniach 1-9 września, głównym zadaniem policjantów jest patrolowanie i obserwacja miejsc, gdzie w godzinach porannych i po zakończeniu zajęć w szkołach, ruch jest szczególnie wzmożony. Funkcjonariusze będą egzekwować od uczestników ruchu drogowego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym wobec pieszych, a także prawidłowy sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także wzajemne zrozumienie i szacunek dla innych uczestników ruchu, szczególnie tych najmłodszych.  

Materiał: KPP Chełmno

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%