Zamknij
REKLAMA

Potrącił dwóch policjantów; został tymczasowo aresztowany

09:25, 10.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Na trzy miesiące został aresztowany 42-latek, który potrącił dwóch policjantów oraz uszkodził kilka samochodów. "Mężczyzna był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami" - powiedział PAP rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Chmielnej. "Podejrzenia policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego wzbudził kierowca czerwonego bmw. Mężczyzna bez koszulki na sobie zignorował obowiązujący w tym miejscu zakaz wjazdu i kontynuował jazdę" - przekazał podinspektor Robert Szumiata.

 

"Policjanci wydali kierowcy polecenie do zatrzymania. Zatrzymał się kilka metrów dalej. Kiedy wywiadowcy podając powód kontroli, poprosili mężczyznę o dokumenty i chcieli sprawdzić jego stan trzeźwości, ten ruszył z impetem potrącając obu policjantów. Uszkodził przy tym radiowóz, inne stojące nieopodal pojazdy oraz latarnię" - zaznaczył rzecznik śródmiejskiej policji.

 

Policjanci, pomimo odniesionych obrażeń po potrąceniu, próbowali zapobiec dalszej jeździe 42-latka. Funkcjonariusze chcieli wyrywać kluczyki ze stacyjki bmw i obezwładnić kierowcę wewnątrz pojazdu. "Kiedy to nie pomogło, ruszyli w pościg za mężczyzną. Do pościgu przyłączyły się natychmiast inne patrole będące w tym rejonie. Kierowca został zatrzymany na ulicy Grzybowskiej" - podał.

 

"W samochodzie, którym uciekał 42-latek policjanci, znaleźli 2 pałki teleskopowe, kilka pojemników z gazem pieprzowym, latarkę z paralizatorem oraz telefony komórkowe. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny prawie promil alkoholu we krwi" - dodał rzecznik.

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała PAP, że 42-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ. "Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów, uszkodzenia ciała, stosowania przemocy w celu zmuszenia policjantów do zaniechania czynności służbowych, uszkodzenia mienia, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kontynuowania jazdy wbrew poleceniom wydanym przez funkcjonariuszy" - przekazała prokurator.

 

"Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na trzy miesiące" - dodała Aleksandra Skrzyniarz.

 

Za zarzucane mężczyźnie czyny może grozić do 10 lat więzienia. (PAP)

 

Autor: Bartłomiej Figaj

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%