Zamknij
REKLAMA

Weekend majowy w powiecie chełmińskim: kronika policyjna

13:54, 04.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Samochodami po narkotykach, rowerami po alkoholu, motorowerem z zakazem prowadzenia pojazdów – to efekty kontroli przeprowadzanych przez chełmińskich funkcjonariuszy od początku „majówki". Najważniejsze jest jednak to, że w tym czasie na drogach w naszym powiecie nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzeń drogowych.

Każdy dłuższy weekend wiąże się ze wzmożonymi działaniami policjantów, szczególnie tych pełniących służbę na drogach. Większa liczba pojazdów na drogach, pośpiech i brawura, zmęczenie podróżą, a także jazda pod wpływem alkoholu i środków odurzających to czynniki, które mogą spowodować, że wymarzony weekend może skończyć się tragicznie. W tym czasie mundurowi z jeszcze większą częstotliwością kontrolują trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz dyscyplinują za wszelkiego rodzaju naruszenia przepisów.

Już w piątek rano (29 kwietnia), policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w Kijewie Królewskim motorowerzystę, który prowadził pojazd pomimo tego, że już wcześniej sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu. 55-latek za swój czyn może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Dzień później funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy przed rozpoczęciem jazdy zażywali środki odurzające. Pierwszy z nich kierował bmw, a mundurowi zatrzymali go do kontroli przed 23.00 w Chełmnie na Szosie Grudziądzkiej. Narkotest wskazał, że 21-latek miał w organizmie amfetaminę i marihuanę. Ponadto, młody mężczyzna posiadał przy sobie środki narkotyczne, które zostały zabezpieczone przez stróżów prawa.  Kolejnego kierowcę po używkach zatrzymali policjanci, którzy pełnili służbę w Unisławiu. Tu narkotest również wskazał obecność narkotyku i była to amfetamina. Zarówno kierowca bmw, jak i 38-letni kierujący golfem noc spędzili w policyjnym areszcie. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę (1maja) w Unisławiu, mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Chwilę przed 22.00 na ul. Chełmińskiej promil alkoholu wydmuchał 66-latek, natomiast przed północą, na ul. Toruńskiej rowerem jechał 26-latek, który miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Policjanci obu panów ukarali mandatami po 2.500 zł.

Wzmożone działania policjantów w związku z długim weekendem majowym zakończą się 4 maja wieczorem.

Materiał: KPP Chełmno

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

mieszkaniecmieszkaniec

2 1

takich chamów jak w drogówce z Chełmna nie ma nigdzie w Polsce 16:39, 04.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HenioHenio

0 2

najgorszy zestaw to Policjant i policjantka. Bez skrupułów, po prostu hał hał. 00:05, 05.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%