Zamknij
REKLAMA

Płonęły części, materiały lakiernicze i wyposażenie w warsztacie samochodowym

13:23, 13.09.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

10.09.2021 o godz. 13:11 funkcjonariusze PSP otrzymali zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego W Bartlewie. Nie było osób poszkodowanych.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przed przybyciem JOP właściciel przy pomocy ciągnika rolniczego wyciągnął z płonącego warsztatu samochód osobowy. Po odłączeniu głównego wyłącznika prądu elektrycznego zasilającego budynek strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu na źródło ognia.

W pomieszczeniu garażowym paliły się składowane części, materiały lakiernicze, wyposażenie.  Po ugaszeniu uprzątnięto spalone pozostałości, które następnie na zewnątrz zostały przelane wodą. Pomieszczenia garażu oddymiono za pomocą agregatu oddymiającego. W celu wykluczenia obecności ukrytych pożarów obiekt sprawdzono za pomocą pirometru oraz kamery termowizyjnej.

Miejsca, w których stwierdzono podwyższoną temperaturę schłodzono prądem wody.  Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

Tego samego dnia o godz. 17:25 w Chełmnie potrzebna była interwencja strażaków z powodu plamy oleju napędowego na drodze. Olej wyciekał na powierzchni około 5 mz pojazdu, który uległ awarii.

Miejsce akcji zabezpieczono. Rozlany olej posypano proszkiem pumeksowym, a następnie uprzątnięto.

W Zespole Szkół CKZ w Grubnie trzeba było usunąć 9 września zagrażające przechodniom, uczniom i pracownikom uschnięte drzewo, które znajdowało się na terenie szkoły.

Ratownicy z kosza podnośnika SHD-21 usunęli wszystkie gałęzie, a następnie wycięto pozostały pień drzewa. Miejsca zdarzenia przekazano przedstawicielowi szkoły z zaleceniem uprzątnięcia pozostałości.

Materiał: PSP

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%