Zamknij
REKLAMA

Wiatr pozrywał dachy na budynkach w okolicy. Na pomoc pospieszyli strażacy

14.24, 16.07.2021
Skomentuj
REKLAMA

15 lipca był bardzo pracowity dla strażaków. Musieli wziąć udział w interwencjach związanych z intensywną zmianą pogody. Wczoraj po północy o godz. 00:13 w gminie Papowo Biskupie w miejscowości Firlus wiatr zerwał dach na budynku mieszkalnym. 

Na miejscu zastano budynek mieszkalny z uszkodzonym częściowo dachem. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy z drabiny przenośnej uszczelnili uszkodzony element dachu. Straty oszacowano na 5 tys. zł. Przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

Tego samego dnia o godz. 01:34 w Bartlewie (gm. Lisewo). strażacy pomagali w budynku hodowlanym. Piorun uderzył w oborę i nie było prądu. W budynku znajdowało się ponad 2000szt. trzody chlewnej, która bez prądu by sobie nie poradziła.

Miejsce akcji zabezpieczono. Ustawiono agregat oddymiający w celu przewietrzania obory i dotleniania zwierząt. Zadysponowano Zarządzanie Kryzysowe. Wszystkie dostępne agregaty prądotwórcze okazały niewystarczające.

W międzyczasie przyjechał serwisant i przywrócono zasilanie. Działania łącznie trwały 4 godz..54min.

Rano o godz. 7:09 w okolicach Lisewa - w miejscowości Tytlewo została zerwana linia energetyczna, leżąca na drodze gminnej. Powstało zagrożenie dla poruszających się aut. Zabezpieczono miejsca zdarzenia i informację zgłoszono do Pogotowia Energetycznego. Po przybyciu Pogotowia Energetycznego przekazano miejsce zdarzenia odpowiednim służbom. 

Minęła zaledwie godzina i mundurowi kolejny raz musieli pomagać w Lipienku (gm. Lisewo). Tam zastali uszkodzony dach w Budynku mieszkalnym. Zerwana została część poszycia dachu na budynku gospodarczym (1/4 dachu). Nie było dodatkowych zagrożeń.

Podjęte działania:

- zabezpieczono miejsca zdarzenia,

- usunięto pozostałe naruszone poszycie dachowe przy pomocy mechanicznych pił do cięcia drewna,

- zabezpieczono dach przy pomocy plandeki (przekazana przez właściciela).

Przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

Podobna sytuacja miała miejsce o godz. 10:48 w Lisewie przy ul. Gen. Józefa Hallera. Tam wiatr zerwał część poszycia dachu na budynku gospodarczym (1/4 dachu). Usunięto pozostałe naruszone poszycie dachowe (papę), zabezpieczono dach przy pomocy plandeki, przekazanej przez właściciela. 

I kolejny raz takie zdarzenie odnotowano w Lisewie przy ul. Chełmińskiej o godz. 11:18. Tym razem zerwana część konstrukcji dachu na budynku jednorodzinnym. Usunięto zerwaną konstrukcję przy pomocy mechanicznych pił do cięcia drzewa oraz drabiny przystawnej i zabezpieczono plandeką.

Materiał: PSP Chełmno 

 

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%