Zamknij
REKLAMA

Trzech zwycięzców konkursu graficznego „Znaczki na szachownicy”

18:55, 08.05.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Poczta Polska, partner generalny Mistrzostw Polski w Szachach rozstrzygnęła konkurs na projekt grafiki spersonalizowanego znaku opłaty pocztowej – dedykowanego szachom pod hasłem „Znaczki na szachownicy".

Nagrody – arkusze zwycięskich prac – znaków zrealizowanych i wydrukowanych w usłudze MójZNACZEK – powędrują do trzech laureatów: Piotra Pryka, Kamila Tyburskiego i Janusza Czupryńskiego. Ponadto dodatkowe nagrody-niespodzianki ufundował Polski Związek Szachowy.

Prace można było zgłaszać od 28 kwietnia do 5 maja 2021 r. Zainteresowanie konkursem było znaczne, jurorzy wybierali zwycięskie projekty spośród nadesłanych kilkudziesięciu prac.

PIOTR PRYK zdecydował się na prostą kompozycję - zaproponował czarno-biały motyw fragmentu szachownicy, której pola mają typowe dla znaczków pocztowych ząbki. Wykorzystał grafikę żółtej figury króla stojącego na jednym z pól.

KAMIL TYBURSKI podobnie jak poprzednik pokazał elementy pełnej szachownicy i figury króla, jednak zaproponował bardziej skomplikowaną kompozycję brązowo-zielonych pół. Są one tłem dla centralnej, ogromnej figury. Zarówno graficzne elementy jak i ich kolorystyka zapewniają symetrię – kompozycja wraz z centralnym elementem są przedzielone na pół, co ilustruje zmagania dwóch szachowych armii oraz rywalizację graczy.

JANUSZ CZUPRYŃSKI zaproponował najbardziej dynamiczna grafikę i użył najwięcej elementów, chętnie korzystając z nawiązań do polskich barw jak i motywów historycznych. Fragment szachownicy ukazany jest w perspektywie w zaledwie część pracy, resztę wypełnia skoczek szachowy z husarskimi skrzydłami, biało-czerwona linia konturu mapy naszego kraju oraz falujące pola w różnych odcieniach szarości w tle. W końcu wyeksponowany napis: Mistrzostwa Polski w Szachach.

MójZNACZEK to możliwość zaprojektowania znaczka pocztowego z zaproponowaną grafiką przez każdego klienta Poczty. Jest to pełnoprawny znak opłaty pocztowej, ale często zostaje wykorzystywany jako unikatowy prezent.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%