Zamknij
REKLAMA

Zakończyliśmy akcję "Zaszczep się w majówkę!"

09:37, 04.05.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę!” zaszczepiliśmy w sumie 3614 mieszkańców naszego regionu! Z Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych otrzymaliśmy 3500 dawek preparatu Johnson&Johnson, ale dzięki wykorzystaniu tzw. dawek technologicznych ze szczepień skorzystało jeszcze więcej chętnych.

Czym jest dawka technologiczna? - w każdej fiolce szczepionki jest tzw. nadwyżka technologiczna preparatu i można ją wykorzystać na dodatkową dawkę. Warunek jest jednak jeden. Nie można łączyć tych nadwyżek z różnych fiolek.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję!

Apeluję byśmy w obecnych czasach łączyli nasze społeczeństwo, a nie tworzyli sztucznych podziałów. Proszę także niektórych dziennikarzy, aby nie szukali taniej sensacji tylko rzetelnie informowali. Z ubolewaniem stwierdzam, że nie wszyscy się trzymają tych zasad.

Dla tych wszystkich, którzy pytają dlaczego Bydgoszcz nie została wybrana do stworzenia „majówkowego punktu szczepień” chciałbym przekazać kilka ważnych informacji:

Punkty w kraju powstawały nie tylko w miastach wojewódzkich, czego przykładem jest Gdynia na Pomorzu oraz Chorzów na Śląsku,

w Bydgoszczy, największym mieście regionu, dzięki mojej decyzji stworzyliśmy pierwszy pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w woj. kujawsko-pomorskim. Działa on od dwóch tygodni i zaszczepił już ponad 3000 mieszkańców. W zdecydowanej większości miast regionu takie punkty dopiero ruszają.

Mając na uwadze to, aby do szczepień równy dostęp mieli wszyscy mieszkańcy naszego regionu zdecydowałem o przeprowadzeniu akcji „zaszczep się w majówkę!” w Toruniu, drugim co do wielkości mieście w województwie.

Liczba zrealizowanych szczepień oraz dostępność terminów jest zdecydowanie lepsza w Bydgoszczy niż w Toruniu, co obrazuje poniższa grafika

Jestem przekonany, że kolejne Punkty Szczepień Powszechnych, które otwieramy wspólnie z samorządami pozwolą przyspieszyć proces szczepienia mieszkańców naszego regionu.

Materiał: Mikołaj Bogdanowicz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%