Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie bezpieczeństwa na drogach

12:32, 06.04.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyły się działania „Wielkanoc 2021”. Podczas akcji na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwało ponad 1900 funkcjonariuszy. W ciągu ostatnich czterech dni policjanci zatrzymali 40 osób, które kierowały pojazdami po spożyciu alkoholu.

Podczas minionego świątecznego weekendu (02-05.04.2021 r.) nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego czuwało ponad około 900 policjantów ruchu drogowego oraz ponad 1000 funkcjonariuszy innych pionów. Ich działania doprowadziły do zatrzymania 40 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Niestety podczas ostatnich czterech dni doszło do 7 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a osiem osób zostało rannych. Doszło również 188 kolizji.  

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.

Materiał: policja kujawsko-pomorska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%