Zamknij
REKLAMA

Intensywne opady śniegu na wschodzie kraju

09:24, 25.01.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed powrotem zimowej pogody. Intensywne opady śniegu wystąpią na wschodzie kraju i przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm do 35 cm .

Jak przekazało IMGW ostatni tydzień stycznia przywitał nas intensywnymi opadami śniegu na wschodzie kraju. "Najbliższe dni upłyną pod znakiem zimowej pogody z opadami śniegu oraz zamieciami i zawiejami śnieżnymi. Temperatura spadnie miejscami do -10°C" - poinformowali w poniedziałek na Twitterze synoptycy.

 

Wydali też ostrzeżenia pierwszego, drugiego stopnia i trzeciego stopnia przed opadami śniegu i oblodzeniem praktycznie w całym kraju. Najmocniej popada w południowych powiatach województwa podkarpackiego. Tam można się spodziewać przyrostu pokrywy śnieżnej o 30 cm do 35 cm.

 

Intensywnych opadów śniegu można spodziewać się też na wschodzie kraju w województwach: podlaskim, lubelskim i południowo- wschodnich powiatach woj. małopolskiego. Na terenach tych prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

 

W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubuskim i wielkopolskim kierowcy również muszą spodziewać się oblodzenia na drogach.

 

Jak poinformowało IMGW wzrośnie także prędkość i porywistość wiatru, co powodować będzie lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

 

Autorka: Aleksandra Kuźniar

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%