Zamknij
REKLAMA

Ważna informacja w sprawie zagrożenia epidemicznego COVID-19 w powiecie chełmińskim

12:13, 17.10.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Gminy Chełmno!

Rosnące zagrożenie epidemiczne COVID-19 powoduje, że zwracamy się dzisiaj do Was z apelem, aby wszystkie możliwe sprawy urzędowe załatwiać telefonicznie lub drogą elektroniczną, a budynek urzędu odwiedzać tylko w sprawach pilnych.

Na podstawie § 24 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 09 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 1758) informuję, że: 

1. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów (nie dotyczy dziecka do ukończenia 13. roku życia; osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie; osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie; osoby wymagającej pomocy tłumacza; innej osoby, w przypadkach wynikających z odrębnych przepisów).

Ponadto przypominamy, że w pomieszczeniach, jak wszędzie obowiązuje całkowity nakaz zasłaniania ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk.

- Baza kontaktów do pracowników Urzędu Gminy Chełmno:

http://bip.chelmno.ug.gov.pl/artykul/519/3860/numery

Dokonywanie zapłaty podatków i opłat, w tym za wodę i ścieki jest możliwe za pośrednictwem bankowości elektronicznej na podane w decyzjach i zawiadomieniach numery kont.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku nieterminowych wpłat i naliczenia odsetek będzie możliwość złożenia przez podatnika stosownego wniosku o udzielenie ulgi na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa.

Kontakty, formularze, instrukcje odnośnie konkretnych spraw dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Gminy Chełmno http://bip.chelmno.ug.gov.pl/.

W przypadku braku informacji w danej sprawie w BIP prosimy o kontakt telefoniczny lube-mailowy. Adres skrytki ePUAP Urzędu Gminy Chełmno: /n1388wnak7/skrytkaESP.

Apeluję do wszystkich mieszkańców o to, aby pozostawali w domach i nie uczestniczyli w żadnych zgromadzeniach. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności i nie poddawanie się panice.

Urząd Gminy Chełmno oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informują także, aby wszystkie osoby w wieku senioralnym, z niepełnosprawnościami, chore, samotne, które mają problemy ze zrobieniem zakupów artykułów spożywczych lub leków kontaktowały się z UG Chełmno tel. nr 686 15 40 lub GOPS tel. nr 471 60 50.

Prosimy także mieszkańców, którzy znają osoby mające problemy ze zrobieniem zakupów, aby również zgłaszali ten fakt do Urzędu lub GOPS. 

Marcin Pilarski

Sekretarz Gminy

wz. Wójta Gminy Chełmno

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%