Zamknij
REKLAMA

Palił się dach w budynku przy ul. Słowackiego

17:54, 14.09.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę o godz. 13:03 przy ul. Słowackiego w Chełmnie w budynku jednorodzinnym piętrowym doszło do pożaru dachu na wysokości 6 metrów.  Właściciel znajdował się na miejscu zdarzenia, był poza obiektem. Nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Straż pożarna zablokowała jezdnię przed budynkiem (przy ul. Słowackiego). Nie było dodatkowych zagrożeń.

Działania mundurowych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Rota w aparatach ochrony układu oddechowego, przy pomocy drabiny nasadkowej, weszła na dach i podała jeden prąd wody w natarciu na palący się dach.

Pomiary temperatury stropu wewnątrz obiektu za pomocą kamery termowizyjnej oraz pirometru wykazały 33 °C, po ugaszeniu pożaru temperatura stropu zmniejszała się.

Wykonano prace rozbiórkowe części dachu przy pomocy sprzętu burzącego (po ugaszeniu widocznych płomieni) w celu zlikwidowania ewentualnych ukrytych pożarów,

Zabezpieczony budynek przekazano właścicielowi.

Niebezpiecznie było również w piątek w Kornatowie Po dojeździe na miejsce zdarzenia około godz. 17:20 zastano zwarcie instalacji elektrycznej w budynku wielorodzinnym, stwarzające zagrożenie dla mieszkańców. Wystąpiło zadymienie na poddaszu. Lokatorzy znajdowali się poza budynkiem. Nie było osób poszkodowanych.

Zabezpieczono teren działań. Odłączono dopływ prądu do budynku mieszkalnego. Przy użyciu detektora AC HotStick sprawdzono napięcie w obwodzie elektrycznym. Napięcia nie stwierdzono. Zalecono przegląd całej instalacji w budynku.

Materiał: PSP Chełmno

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA