Zamknij
REKLAMA

Policja zatrzymała młodego mężczyznę, który dla zabawy podpalił stóg słomy w Osnowie

10:25, 26.06.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Chełmińscy policjanci zatrzymali 24-latka, który doprowadził do pożaru stogu słomy w Osnowie. Straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 50 tyś. zł.  Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W środę (24.06.2020) około godz. 18.00 dyżurny miejscowej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu słomy w Osnowie. Z uzyskanych informacji wynikało również, że podpalenia mogła dokonać grupka młodych osób poruszających się w kierunku Chełmna. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy na ul. Żurawiej  zauważyli 3 młodych mężczyzn, których zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Osoby te na widok radiowozu zeszły z chodnika na przydrożne pole i zaczęły się oddalać. Po chwili zostały jednak zatrzymane. Mundurowi ustalili  że nerwowe zachowanie spowodowane było tym, że jeden z mężczyzn „dla zabawy” podpalił pobliski stóg, powodując tym straty na kwotę nie mniejszą niż 50 tyś zł.

Zatrzymany 24-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym za zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w związku z tym, że  mieszkaniec Chełmna już wcześniej karany był za podobne czyny, sąd może zastosować wobec niego surowszą karę.

Materiał: KPP Chełmno


 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA