Zamknij
REKLAMA

Dzień dawcy szpiku w Papowie Biskupim

10:18, 03.09.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W minioną niedzielę 1 września 2019 r. w Papowie Biskupim odbył się "Dzień dawcy szpiku" zorganizowany przez druhów z OSP Papowo Biskupie. W trakcie dożynek gminno-parafialnych na boisku szkolnym, przy specjalnym stoisku każdy chętny mógł zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych DKMS. Zarejestrowały się łącznie 42 osoby.

          Wbrew pozorom proces rejestracji jest bardzo prosty i całkowicie bezbolesny. Po wypełnieniu formularza dorosły, zdrowy kandydat na dawcę szpiku specjalnym patyczkiem  samodzielnie pobierał wymaz z wewnętrznej strony policzka. Wolontariusze fundacji DKMS - w tej roli występowali papowscy druhowie - służyli pomocą w uświadamianiu zainteresowanym w rozwianiu wszelkich wątpliwości przy podejmowaniu decyzji o zostaniu potencjalnym dawcą szpiku.

          Wydarzenie zainicjowała i zorganizowała druhna Monika Błaszczak - "Strażak Roku 2019" zwyciężczyni plebiscytu Gazety Pomorskiej "Strażak Kujaw i Pomorza" w powiecie chełmińskim.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia. Dzięki kolejnym zarejestrowanym potencjalnym dawcom szpiku zwiększyły się szanse na nowe życie osób chorujących na nowotwory krwi.

Organizator akcji "Dzień dawcy szpiku DKMS": dh Monika Błaszczak

Tekst i zdjęcia: dh Bartosz Wajda (Sekretarz OSP Papowo Biskupie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

spivorekspivorek

1 0

Brawo!!! Świetna robota? 10:33, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone