Zamknij
REKLAMA

Wypadek na Klamrach. Było o krok od tragedii...

11:02, 15.07.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

12.07.2019 ok godz. 09:20 doszło do wypadku w miejscowości Klamry. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali kolizję dwóch samochodów osobowych Saab 93 i Seat Ibiza na drodze powiatowej nr 1622. Kierowcy znajdowali się poza pojazdami. Kierująca Seatem kobieta pod wpływem zdarzenia uskarżała się na ból głowy. Kierowca auta marki Saab nie odniósł obrażeń.

Droga została całkowicie zablokowana, ale nie było dodatkowych zagrożeń. Miejsce akcji zabezpieczono. Odłączono dopływ prądu oraz gazu w pojazdach. Ratownik udzielił KPP poszkodowanej - założono jej kołnierz ortopedyczny, udzielono wsparcia psychicznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu karetki pogotowia kobieta została przekazana lekarzowi. Po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. Płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Uprzątnięto jezdnię. Pojazdy przekazano właścicielom i przywrócono ruch na drodze. 

Tego samego dnia w Brukach Unisławskich strażacy musieli interweniować z powodu konaru drzewa nad jezdnią stwarzającego zagrożenie opadnięciem na drogę 550. Nie było osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Za pomocą piły do cięcia drewna z kasza SH21D pocięto konar na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto i zakończono działania.

W piątek o godz. 18:54 w Wabczu trzeba było usunąć gniazdo szerszeni w drzewie na wysokości 1 m. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ratownik ubrany w kombinezon spryskał gniazdo środkiem owadobójczym. Po odczekaniu, aż środek zacznie działać, wybrano gniazdo z drzewa i po usunięciu zagrożenia zakończono działania.

13 lipca w Trzebcz Szlacheckim konar drzewa przewrócił się na drogę powiatową 1604. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni i teren uprzątnięto. 

Podobna sytuacja miała miejsce w niedzielę przy ul. Gen. Jastrzębskiego w Chelmnie. Konar drzewa zwisał nad chodnikiem na wysokości około 7m. Nie było osób poszkodowanych. Za pomocą piły do cięcia drewna oraz drabiny przystawnej konar został usunięty i pocięty na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z chodnika i zakończono działania.

Materiał: PSP Chełmno

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone