Zamknij
REKLAMA

Nowe inwestycje drogowe w gminie. Tutaj budujemy z zewnętrznym wsparciem

14:13, 11.07.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Trwa przebudowa drogi w Raciniewie. Wkrótce prace ruszą też przy Ogrodowej w Unisławiu. Gmina czeka też na ostateczne zatwierdzenie dofinansowania na przebudowę ul. Dębowej, Modrzewiowej i Jesionowej w Raciniewie. Nową nawierzchnię zyska też droga w Głażewie.

Aktualnie prace za blisko 247 tys. zł przy drodze dojazdowej do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Łowieckiej w Raciniewie wykonuje firma Goja z Grudziądza. Prace mają zakończyć się do połowy lipca. W ramach tej inwestycji droga zostanie utwardzona kostką betonową na całym odcinku liczącym 265m. Nowa jezdnia będzie miała szerokość 5 m. Na to przedsięwzięcie gmina zdobyła unijne dofinansowanie.

Z kolei na prace przy ul. Ogrodowej wybrano już wykonawcę. Zadanie za ponad 596 tys. zł wykona firma Brukop z Bydgoszczy. Zgodnie z umową prace mają zostać wykonane do końca września.

Zakres prac obejmuje utwardzenie istniejącej drogi gruntowej kostką betonową, wykonanie zjazdów, wykonanie chodnika oraz odwodnienia drogi. Długość drogi to 468 m, szerokość 5 m. Także na to zadanie samorząd zdobył europejskie wsparcie.

W przypadku planowanej przebudowy ul. Dębowej, Modrzewiowej i Jesionowej w Raciniewie zadanie zostało ujęte na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków  Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 65%. Gdy samorząd otrzyma ostateczne potwierdzenie zagwarantowanego dofinansowania, będzie można ruszyć z przetargiem na wyłonienie wykonawcy prac i następnie rozpocząć inwestycję.

Marszałkowskie wsparcie trafi też na planowaną w tym roku przebudowę drogi w Głazewie. Już podpisano umowę o dofinansowaniu.

Sześć dróg w tym roku zyska nową nawierzchnię.

Materiał: GOK (PM)

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone