Zamknij
REKLAMA

Świąteczna prowokacja z życzeniami. Czy Wy też idziecie na łatwiznę?

12:31, 22.04.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Była sobota godz. 20:15 kiedy telefon zasygnalizował nadejście smsa. Sympatyczny kolega wysłał do mnie życzenia takiej treści: „Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku”.

Dziwne prawda? Ubawiły mnie te życzenia i przyznaję, że na początku pomyślałem:

„No pięknie, albo kumpel jest tak bardzo zakręcony i nie zauważył co wysyła, albo zapisał sobie w folderze ŚWIĘTA takiego GOTOWCA, tylko nie spojrzał, że to nie są Wielkanocne życzenia.”

W podziękowaniu z mojej strony odpisałem znajomemu:

„Co prawda do grudnia jeszcze wiele miesięcy, ale niewątpliwie jesteś pierwszy.”

Okazało się, że to była CELOWA PROWOKACJA w ramach eksperymentu, żeby sprawdzić reakcję odbiorców.

Po kilku minutach otrzymałem odpowiedź:

„To Ty jesteś PIERWSZY. Przekonałem się, że ludzie MECHANICZNIE odsyłają życzenia i wcale nie czytają treści. Wysłałem obrazek Bożego Narodzenia, ale tylko 5 osób skojarzyło, że coś jest nie tak jak być powinno. Reszta osób odpisała: WZAJEMNIE, wesołych Świąt...i jakieś tam wierszyki STANDARDOWE związane z Wielkanocą. Specjalnie przetestowałem zachowanie ludzi w tym zabieganym świecie. Może to trochę nie na miejscu i nieładnie z mojej strony, ale na przyszłe święta już wiem, kto uważanie czyta wiadomości ode mnie… „

Drodzy Państwo! To smutne, że tak wielu z nas faktycznie idzie na łatwiznę. Kilka lat temu poświęcaliśmy chociaż chwilę na poczcie, aby osobiście długopisem wypisać pocztówkę z życzeniami do najbliższych lub znajomych. Teraz odruchowo wysyłamy skaczące zajączki, kurczaczki, animowane gify i różnego rodzaju rymowanki….które są oczywiście sympatyczne i miłe, ale…. prawie wszystkie takie same i powtarzalne (otrzymałem 10 takich samych).

Czy tak trudno nam napisać kilka zdań OD SIEBIE takich od serca , albo zadzwonić?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone